Evde Pratik Saç Boyama Teknikleri – Evde Saç Boyanir?

0
118

Bugün sizlere evde saçlarimizi nasil boyari anlatacagim. Kuaföre her ay saçlarimizi boyatmak hem pahali hem de çok vakit kaybettiren bir islemdir. Hele ki birde beyazlariniz varsa isiniz daha da zordur. Is bize düstü yani kendi boyamizi kendimiz yapacagiz. Nasil mi iste size pratik evde saç boyama yöntemleri.

1- Ilk defa boya yapacaksaniz öncelikle bir alerji testi yapmaniz gerekli bunu da 48 saat önce yapmalisiniz. Peki, nasil mi yapacagiz, çok kolay saçiniza kullanacaginiz boyadan çok az bir miktar hazirlatip kulagimizin arkasina veya dirsegimizin iç kismina sürün ve bekleyin herhangi bir kizariklik kasinti olmasa boyanizi yapabilirsiniz.

2-Bir çöp posetinden yardim alabilirsiniz bir bas ve kol delikleri açarak kendinize bir boya önlügü yapin ve eldivenlerinizi giyin.

3–Saç kenarlarina ve kulaklariniza vazelin sürün sakin saçlariniza degdirmeyin yoksa boya tutmaz.

4-Saçlarinizi tarayin ve bölümlere ayirin boyayi sürerken biraz saçlarinizi çekerek diplere iyice sürün( saclarinizda beyaz varsa boyayi sürmeye beyazlarin en çok oldugu yerden baslayin) uçlara sürmeyin son on dakika kala sürün.

5-Boya bittikten sonra mutlaka saat kurun ve 30 40 dakika arasi bekletin.

6-Saçinizi ilik suyla yikayin su boyasiz olana dek durulayin.

TENRENGINE GÖRE SAÇ RENGIMIZI NASIL BULABILIRIZ

Dogal sarisinlara karamel altin ya da yumusak kestane tonlari yakisir.

Esmerlere kizil veya mor tonlar yakisir

Kizil saçlilara altin ve bakir tonlar yakisir.

NOT: Boya ambalajinin üzerindeki üç haneli rakamlara dikkat edin. Birinci hane size rengin açikligini veya koyulugunu diger haneler renk tonunun soguklugunu veya sicakligi hakkinda bilgi verir. Boyali saçinizi koyultmak ya da vurgulamak istiyorsaniz birinci hanenin mevcut saç renginizle ayni olmasina dikkat edin. Beyazlari kapatmak için sifir rakamiyla biten renkleri seçin. Bu renkler daha az tonlu ama kapatici özelligi yüksek renklerdir.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here