French Oje Nasil Sürülür? – Evde French Oje Sürme Teknikleri

4
282

Yeniden merhaba, yeni bir konuyla tekrar beraberiz. Bugün sizlere yapimi evde çok zor olan yapmaya kalktiginizda ise ya çizgilerin yamuk yumuk olmasi ya da çizgilerin  biri kalin biri ince olmasi nedeniyle kuaförde yaptirdigimiz French oje sürmenin kolay yollarini ögretecegim.

Her bayanin begendigi French oje sürmenin birçok yöntemi var. Ben sizlere burada iki örnek verecegim. Umarim sizler için de birer kurtarici olur.

French Oje Nasil Sürülür 1. Yöntem

Avucumuzu açiyoruz ve bas parmagimizin altindaki çukur yere beyaz mat uçlara kullandigimiz ojeden bir damla damlatiyoruz. Öbür elimizin tirnagini bu damlattigimiz ojeye yavas yavas sagdan sola dogru tampon yaparak yediriyoruz. Bir çizgi  olusturuyoruz ve ayni islemi diger parmaklarimiza da uyguluyoruz. Üzerine açik renk ojemizi sürerek French ojemizi tamamlamis oluyoruz.

Not: Bu islemin en kötü yani tirnaginizin altindaki etlerinde boyanmasidir onlari da bir kulak çubugunu asetona batirarak silebilirsiniz.

French Oje Nasil Sürülür 2. Yöntem

Tirnaklariniza hangi kalinlikta çizgi çekeceginize karar verin ve geri kalan kisma bant yapistirin. Beyaz mat ojeyle bandin açikta biraktigi kisimlara bir çizgi çekin. Bütün parmaklariniza bu islemi yaptiktan sonra bantlari çikarin ve üzerine açik renk ojenizi sürerek islemi bitirin.

Not: Ilk denemede basarili olamayabilirsiniz ama birkaç kez denedikten sonra  ne kadar kolay olduguna inanamayacaksiniz.              

Melek KALUÇ

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here