Garip Bir Gece 2. Bölüm

0
277

Aslinda o gece hiçbir sey olmamisti…

Caner ile Mergül barda tanistiklarinda ikisi de sarhostu tanistiktan sonra biraz daha içip kör kütük sarhos olmuslardi. Bardan gece yarisi çikmis bilinçsiz bir sekilde yagmurda yürümüs, yagmurun siddetlenmesiyle kaçacak yer arayip en yakindaki Caner’in evine gitmislerdi. Gittiklerinde kendilerinde degillerdi üslerindeki islak kiyafetlerini çikarmis çiplak bir sekilde evde olan tek yataga yatmislardi…

 

         Ama insanoglu hep kötü seyleri düsünür Caner ile Mergül’de öyle… Ne kadar düsünmemeye çalissalar da onlarda içlerinden “çiplak oldugumuza göre bir seyler olmus” diyorlardi.

         Caner sabah asik olarak uyandi, hiç insan asik uyanir mi derseniz? Uyanir. Caner uyandiginda o zamana kadar hissetmedigi bir mutlulukla dolu oldugunu hissetti, içi içine sigmiyordu. Mergül ile konustugu dakikalar aklina geliyor içi iyice cosuyor ömründe gördügü en güzel gözler aklindan gitmiyordu. O gece tekrar bara tekrar gitmeyi planliyordu, ofisine gitti ofiste zaman geçmek bilmedi…

          Mergül kalkti, güzel bir kahvalti ettikten sonra ise gitti. O gün Caner hiç aklina gelmedi…Aksam isten çikti hiçbir plani yoktu aslinda ama bir güç onu tekrar bara sürükledi.

          Caner orada onu bekliyordu…

          Sohbet etmeye basladilar, birbirlerinin isimlerini bile bilmediklerini fark ettiler konustular konustular… Vakit nasil geçti anlamadilar, gece olmustu Caner’in arabasi vardi Mergül’e eve birakti. Ikisi de yalniz yasiyordu ama o gece evine ne Mergül davet etti ne de Caner’in öyle bir istegi vardi.

           Artik her gece bulusuyorlardi eller kenetlenmis, dudaklar birlesmisti, ama sadece o kadar her gece Caner Mergül’ü evine birakiyor, kapida ayriliyorlardi.

           Bir gece Mergül “istersen gel, oturur sohbet ederiz” dedi. Caner “gelirsem ayrilamam senden, çikamam o evden olmaz, senle ben tertemiz bir sayfa açtim biliyorum sende açtin bundan sonra sayfalarimiz hep temiz kalacak.” dedi.

           Evlilik ne zor karar, sevgi askta yetmiyor bazen güven çuvalini doldurmak gerekiyor… Belki sevgiden de önemli güven, insan sevdigine güvenmek istiyor ki arkasini döndügünde içi rahat olsun.

            Onlar da ilk günden doldurmaya basladilar çuvallarini yavas yavas… Caner bulustuklari ilk gece eski birkaç sevgilisini telefonundan silmekle basladi, Mergül ise eskiye dair hiçbir sey hatirlamak istemiyordu, kirdi atti hattini. Mergül o günden sonra Caner’den baska bir erkekle bulusmadi arkadasça bile olsa… Caner’se önüne bakiyordu artik kafasi, sadece Mergül için kalkiyordu. Birbirleri için yaptiklarini hiç dile getirmediler, aslinda birbirlerinin yaninda kendileri içinde yapiyorlardi… Artik yaslari ilerlemis birçok seyi asmislardi, tek istekleri huzurdu.

             Bir gün güven çuvallari doldu.

             Aradan 6 ay geçmisti, Caner “bu gece yalniz yatmak istemiyorum” dedi. Mergül kiramazdi sevdigini “tamam” dedi. Caner ögleyin isten izin alarak Mergül’ün evine gelmis her yeri güllerle donatmisti. Beraber eve girdiklerinde Mergül saskinlikla beraber çok mutlu oldu mutluluktan gözlerinden birkaç damla yas düserken Caner evlenme teklif ediyordu.

SON

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here