Gece Ile Gündüzün Bulusmasi…

2
224

Aslinda gece ile gündüz gibiyiz…Sen ve ben sadece gün dogumlarinda ve gün batimlarinda bulusuyoruz….

Bu sevdayi baslatan gündüzlerime gecelerime yanayim… Acilarim göz göz olmus iste ve her gözde bir yara! Yüregime aklima bedenime karistin sen iste… Uzun zamandir hep seninleyim, arkamda yanimda kalbimde hep sennn!artik senle baslayip sende bitiyorum ben…

Sanki senin kanatlarinla yol aliyorum her anim yollarim seninle anlam bulup güzellesiyor. Bütün yollarim her dakika her saniye sana çikiyor yanimda olmadigin bir an bile yok, sen hep benimlesin, sen hep kalbimdesin. Senin kanatlarinda dolasiyorum dünyayi… Tat kattin hayatima… Hem tadim hem tuzum oldun.

Gecelerden kopup geldin ve girdin hayatima… Birakip git diyorsun ya beni karanliklarimda, “sen gündüzlere aitsin diyorsun ya birakip gitmek kolay mi o kadar? Baslamak kolay da bitirmek kolay mi kolay mi söz geçirebilmek kalbe ha sorarim sana kolay mi? Kolay mi basladigin gibi bitirebilmek?

Ne gidebiliyorum ve ne de yaninda kalabiliyorum çünkü karanligindan bulasiyor ara sira bana da..

Iste böyle bir yol ayrimindayim…

Hani bir kelebek hikayesi anlatmistim sana

Bir genç kiz, bilge adami sasirtmak ister. Iki elinin arasina bir kelebek koyar ve bilge adama, avucumun içinde bir kelebek var, canli mi ölü mü?’ diye sorar.

Ölü derse kelebegi saliverecek,Canli derse avucunu bastirip kelebegi öldürecektir.Bilge adam her ne derse desin tersini ispat etmis olacaktir.

Kiz kapali tuttugu ellerini bilgeye dogru uzatiyor:Avucumun içinde bir kelebek var. Canli mi, ölü mü?…

Bilge adam cevap vermeden önce, Uzun uzun kizin gözlerinin içine bakar Ve cevap verir: 
Canli da olmasi, ölü de olmasi Senin ellerinde kizim, senin ellerinde…

Ve ben de demistim ya sana ben de iste bu kelebek gibi avuçlarindayim. Evet uzun bir süre avuçlarinda kaldim hatta…Ben bu karanliklardan bir yol bulup uçacagim ve hatta uçmak üzereyim canimin içi çünkü gelmek istemiyorsun benimle… Sen ise hep günese inat insa ettigin o karanliklarinda kalacaksin çünkü ben karanlikta yasayamam.

Bu defa yalan degil oyalama degil bir kez daha dönmemek üzere avuçlarina uçup gidiyorum iste… Ya geleceksin benimle ya da kalacaksin sevgisizlik ikliminde… Ama sanirim kalmayi tercih ettin sen korktun günesten korktun isigindan… Nasil ben karanliklarda yasayamiyorsam sen de hiç alismamissin ki gündüzlere yasamaya… Kendi bencilliginin kuyusunda yitip gideceksin çünkü çikarlarini ön planda tutmaya alismissin.

Er geç bitecegini biliyordum çünkü agir aksak yürüyordu zaten o nedenle sana demistim en güzel yerinde birakalim, yipratmayalim bu sevgiyi diye. Ama sen gülüp geçmistin sözlerime neden birakalim en güzel yerinde yasayalim iste demistin ya bana… Evet yasadik iste ve…

Ben hepsenin içindeki o güzel özü görmeye çalistim hep sevgimle sihirli bir degnek gibi dokunup sana sevgimin seni düzeltebilecegine inanmaya çalistim. Sen ise hep beni karanligina çekmeye… Hiç düsünmedin ki kelebekler karanlikta yasayamaz sürüklemeye çalistin beni kapattin günesimi aydinligimi ve her kizdiginda gelmiyorum diye kapattin benim sana olan pencerelerimi.

Ve o karanlikta bir basima biraktin beni sanki hiç suçun yokmus gibi tek suçlu bu sevgide benmisim gibi… Oysa seni sevmekten baska bir suçum yok benim…

Içim yaniyor gözlerim doluyor zaman zaman yasadigim gel gitlerden… Aglayamiyorum inan seni kaybetmesin diye yüregim çikip gitme ayri düsme benden diye aglayamiyorum bile…

Ben sana belki istedigin bir çok seyi veremedim evet… Ama daha degerli bir sey verdim ama sen fark etmedin bile çünkü gözlerin isikta görmüyor… Kalbimi verdim aptal kalbimi… Ve gidiyorum… Ama ahiretinde lazim olur diye sana birakiyorum kalbimi.

Ve artik bu defa gerçekten dönmemek üzere uçup gidiyorum avuçlarindan… Artik aglayabilirim…

Bazen mantigima bazen de yüregime soruyorum seni!

Mantigim göm diyor göm bu sevdayi kalbine…Evet gömmeliyim, gömmeliyim seni kalbime hiç sormadan,çaktirmadan yüregime..gömmeliyim seni bulundugun yere…

Sevil Kutlu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here