Geçmisteki Bugün

0
248
GEÇMIS…Yasanmis ve bitmis. Bir daha degistirilemeyecek olan. Peki ya Bugün. Geçmiste hayal ettigimiz yerde miyiz? Hangi masum hayallerimiz gerçeklesti. Hangimiz tam anlamiyla istedigimiz yerdeyiz? Belki hepimiz belki hiç birimiz. Istedigi yerde olanlar için sorun yok ama hayallerinin yanina bile yaklasamamis olanlar, iste asil sorun onlarda.

Çok istedigimiz seylere ulasmak için ne yaptik? Cevap hiçbir sey. Çünkü onlar hayaldi gerçek olamayacak kadar uzaktaydilar bizim için. Hayalimizdeki yerlerde gerçekten bulunanlari çok sansli olarak gördük, onlari gerçekte de oraya çok yakin insanlar olarak düsündük. Peki kaçta kaçi en basindan beri oradaydi bilinmez ama bence o insanlarin hepsi hayallerinin pesinden kostuklari için oradalar. Neden biz inanip hayallerimizin pesinden kosmuyoruz? Toplum tarafindan ayiplaniriz diye mi yoksa yapamayacagimiza inandirildigimiz için mi? Belki bu ülkede bir çok yetenekli genç oyuncu olmak gibi bir hayali var.

Fakat çogu hayalini gerçeklestiremiyor. Çünkü ailesine anlattiginda tepki aliyor “Doktor, avukat olmak varken oyunculuk da neymis” diyor. Arkadaslarina anlattiginda ne oyunculugu sen de o yetenek nerede diye tepkiler aliyor ve bir gencin daha sanatsal kisiligi öldürülüyor. O gençte artik oyunculuga o gözlerle bakiyor. Aslinda öldürülen sanatsal kisilik degil öldürülen o gencin hayalleri ve umutlari oluyor. Bugün aynanin karsisina geçip geçip kendine baktiginda aslinda olmak istemedigi yerde olmadigini fark ediyor çünkü geçmisteki kendisinin kurdugu hayallerin hiç birinde böyle bir görüntü yoktu.
Ne cübbesini giyip müvekkilini savunmaya giden biri ne de doktor önlügü giyip ameliyata giren biri. Belki çok saygin bir insan olmussundur belki çok iyi paralar kazaniyorsundur ama içinde hep o boslugu, keskeyi, acabayi geçiremiyorsundur. Nedeniyse sen geçmisteki bugünde degilsin..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here