Geride Kalan Her Sey

0
242

Aylar geçmisti. Küçük kiz artik büyümüstü. Yillara gerek kalmadan aylar bile yetmisti küçük kizi büyütmeye. Saçlari eskisinden daha kisaydi. Biraz zayiflamisti. Ama tanidik bir yüz onu bu haliyle bile eskisi gibi hatirlayabilirdi.

Yagmurun bardaktan bosalircasina aktigi bir gündü. Bütün gün boyunca mesainin bitmesini bekledi biran önce o küçücük ama sirin evine gidip camin önünde yagmuru dinleyip izlemek için. Ve nihayet mesai bitmisti. Arkasindan kovalayan varmis gibi kosar adimlarla çikti Saraydan. Elindeki semsiyeye inat topladigi saçlarini açti ve kendini yagmura birakti. Sonra gülümsedi. Aklina yine geride biraktigi bir yagmurlu gün geldi. Eve dogru yaklasiyordu genç kiz. Adimlari daha da yavasladi. Bütün gün gitmek için can attigi eve ne olduysa birden gitmek istemedi. Durdu. Kaldirimin kenarinda oturdu. Üstündeki kiyafetlere aldirmadan bir çocuk gibi oturdu. Ne kadar uzun zaman olmus bir kaldirim kenarinda oturmayali diye düsündü. Yüzünde yine bir gülümsemeyle aklina bu sefer geride biraktigi kaldirimin kenarinda oturup hiçkira hiçkira agladigi gün geldi. Sonra kalkti artik eve gitme vakti gelmisti. Her zamanki gibi elini attiginda hemen bulamadi anahtarini Kendi kendine söylenip bir yandan kendince zahmet çekip buldugu anahtari ile kapisini açti.

Her zamanki gibi hemen odasina geçip pijamalarini giydi. Ve bütün gün hayalini kurdugu gibi caminin önüne geçmisti. Ama yagmur dinmek için sanki genç kizin eve girmesini bekliyormus gibi birden kesilmisti. Bu tür durumlarda söyledigi seyi söyledi yine kendi kendine bu kadar olur yaa yagmuru izleyecektim sadece bu bile olmadi yaa diyip durdu. Sinirle perdeyi kapatirken kapi çaldi.

Sinirle gidip kapiyi açtiginda karsisinda geride biraktigi her sey duruyordu. Belki saniyeler, belki dakikalar, belki saatler sürdü o an.

Ben geldim dedi. Geride biraktigin her sey sana geldi dedi …

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here