Git Be Adam Git

4
392
  Döndüm dolastim yine sana geldim can parçam. Bak mutlu ol yine sana geldim ben. Onca zaman geçmisken neden karsima çiktin be adam? madem karsima çikacaktin neden elin onun elindeydi ? Ayrilarak aldatarak öldüremedim, yeterince aci çekmedi bir de bizi el ele görsün bir kez de böyle mi ölsün dedin ?
 
  Bir yabanciya bakar gibi bile bakmadin yanimdan öylece giderken. Ne kadar da çok düsünmüstüm karsima çikarsa ne yaparim diye. Planlar yapmistim kendimce. Ama hiçbir sey planladigim gibi olmadi iste. Sen öylece yanimdan geçip gittin bense sadece arkandan bakabildim. Dakikalarca geçtiginiz yola baktim; bir çocugun bacagimdan tutmasiyla kendime geldim. O kadar tatliydi ki bana bakip gülerken, çocuklari ne kadar çok sevdigimi bilirsin, ama o çocugu bile sevemedim. Seni bana getiren yollara, seni benden alan hayata küfretmekle o kadar mesguldum ki. Aglayamadim bile, izin vermedim kendime. Sevdirebilmis olsaydin kendini simdi onun degil senin yaninda olurdu dedim. Bir sigara yaktim, hani gülüsü sana benzeyen adam var ya iste onun yanina gittim. O güldü konustu ben ona bakip seni görecektim ama anladim ki kimse senin gibi olmuyor. Adamin yanindan kalkip gidemedim, cesaret edemedim oturdugum masadan kalkmaya, olur da sizi bir daha görürüm diye. Oysa ne kadar çok istiyordum seni uzaktan da olsa görebilmeyi, simdi pismanim bu istegime, onunda yaninda olacagini düsünmeliydim.
 
  Gelme sevdigim, gelme. kollarinda onunla çikacaksan karsima rüyama bile gelme. Ben zaten onunla oldugunu düsünce bile ölüyorum. bir de seni onunla görürsem ayaga kalkacak gücüm kalmaz. Bir defa gördüm, bin defa öldüm. Yalvaririm can parçam git bu sehirden. Sen varsan dar bu sehir bana. Köseyi dönünce karsima çikma ihtimalin olmadan da severim ben seni. Gelme ihtimalin olmadan da beklerim ben seni. Ama git be adam. Al o kadini git benim sehrimden… 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here