Git Özlet Kendini Yine Gel

2
264

Günesin dogdugu yöne dogru gidiyordu. Yaninda küçük bavulundan daha fazlasi vardi. Geçmisi, iykilileri, keskeleri, amalari, pismanliklari, öfkeleri, kirginliklari, kizginliklari, yasanmis ve yasanamamis asklarinida almisti. Yol boyunca basini belki cama yaslayacakti. O sevdigi sarkiyi dinleyecekti giderken, böyle gitmez diycekti belkide.

Neyden neden kaçtigini hiç bilememisti ki? Küçük bir kizin yasanmisligi kadardi her seyi. Ama o bunun bile farkinda degildi. Simdi gidiyordu kilometrelerce uzaga. En çok kendini birakmak isterken kösetasi misali bir tek yaninda kendi vardi.

Bir konusmasinda diyordu arkamda hiç merak etmeyenim olsa keske ozaman giderdim diye. Simdi arkasinda birçok merak edeni var. Annesi, kardesleri, arkadaslari, sevgilisi ve onu çok seven küçük bir kiz. Peki gittigi yerde o en çok kimi merak edecekti ? Bu sorunun cevabini ne o verebilecekti, ne de kimse gerçekten bunu ögrenebilcekti. Çünkü o nereye giderse gitsin ne istedigini bilemeyecekti.

Küçük kiz yolculamisti giderken onu. Yolculugu uzun diye kurabiyeler yapmisti ona acikinca yer diye. Terminal kalabaligi kadar yalnizdi o an. Yani yalniz derken onsuzdu. Çünkü o gidiyordu. Doya doya sarilamadi bile. Zaten hiçbir zaman doyamamistiki ona sarilmaya. O limanini bulmus bir gemiyken bile uzaktan el sallarken ona, simdi el bile sallayamamisti giden otobüsünün ardindan.

Küçük kiz ilk defa ondan bu kadar ayri kalacakti. Isin en tuhafida bunu nasil yapacagini hala bilmiyordu. Belki dahasi da olacakti. Daha fazla, belki bir ömür ayri kalacakti o mavinin en çok yakistigi adamdan.

Korkuyordu küçük kiz, karanliktan korkmak gibi bile degildi bu korkusu. Onun olmayan bir aski, onun olmayan bir adami, onun olmadigi bir gelecegi kaybetmekten korkuyordu.

Ve o gitmeye karar verdigi andan itibaren küçük kiz hep bunlari fisildadi

Git Özlet Kendini Yine Gel, yine gelki gittigin o günesin dogdugu yerlerden sonra benimde günesim dogsun senin geldigin yerde..

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here