Gitarizma – Gitar Ustalari Veda Turnesi

0
862

Gitar’in Ustalari Veda Turnesi ile son kez yollarda…

2005 yilinda bir fikir olarak dogan ancak 2011 yili sonunda hayata geçirilen “Gitarizma” projesinin tutkunlarina bir duyuruda biz yapalim dedik. Gitarin ustalari son kez veda turnesine çikmak için hazir. Basta Gür Akad olmak üzere birbirinden degerli isimler bugüne dek projede basariyla yer aldi. Müzikseverlerin ilgiyle takip ettigi “Gitarizma” önümüzdeki günlerde sizin de sehrinize gelebilir. Böylesi keyifli performanslara rastlamak her zaman mümkün olmuyor. Aranizda “Gitarizma”yi bilmeyenler varsa diye ben de sizlere naçizane onlardan bahsetmek istedim.


Projede yer alan sanatçilarin her biri ayni zamanda kendi solo kariyerlerini ve kollektif çalismalarini da sürdürmekte olan, hepsini ayni sahne üzerinde görmenin bir hayli zor oldugu ünlü müzisyenlerden olusuyor.

80’li yillardaki grubu Klips ile Eurovision’da ülkemizi temsil eden, sonrasinda Mega Star Tarkan ve Kurtalan Ekspres ile yaptigi çalismalardan ve solo kariyerinden de hatirlayacaginiz Gür AkadTürk Rock Müzigi’nin kilometre taslarindan Kronik ve Objektif gruplarinda yer almis multi- enstrümantalistHakan Savkli, tertemiz çalim teknigi ile kendine has stilini Whisky, ÖzlemTekin, Feridun Düzagaç’in albüm ve konserlerinde duymaya alistiginiz Taner KelesMavi Sakal ve Tibet Agirtan ile çalistiktan sonra Gölge Hayat grubunu kuran Taylan Dedeoglu, birçok önemli projede çalmis bas guitaristZaferSanli (Yavuz Çetin , Ersen, Zan, Cem Karaca), davulcu Alpay Salt (Whisky, CemKöksal, Objektif, YüksekSadakat) ve vokalde Türk rock sahnesinin en yetenekli solistlerinden YUSUF UGURER (ifrit, Eyyam) yer aliyor.

Bu kadro, “Gitarizma” projesi kapsaminda, sürpriz konuklari ile hem kendi bestelerini hem de rock tarihinin klasiklesmis parçalarini seslendiriyor.

2012 yilinda ilk konserini vererek büyük merak uyandiran projede bugüne kadar Cem Köksal, Serdar Öztop, Cenk Eroglu, Mesut Ugurel, Okan Ersan ve Onur Ataman gibi usta gitaristler yer aldi. Veda Turnesi’ne Akin Eldes, TuncerTunceli, Göktug Senkal gibi siradisi gitaristlerin de takvimlerine uyan günlerde katilmasi planlaniyor.

Eger hala bir GiTARiZMA konseri seyretmediyseniz bu son firsati mutlaka degerlendirin. Gitarizma için sosyal medya ve web sitesinden güncel konser tarihlerini takip edebilirsiniz. Müzikle dolu güzel günleriniz olsun…

www.gitarizma.net

www.facebook.com/projectgitarizma

twitter : @Gitarizmainfo 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here