Gmailden Yeni Bir Hizmet – Öncelikli E-Postalar!

1
215
Öncelikli E-postalarBeta

Öncelikli E-postalara hos geldiniz. En önemli iletilerinizin otomatik olarak ayrilmasini saglayan Öncelikli E-postalar, öncelikli iletileri okumanizi ve yanitlamanizi kolaylastirir.

E-postalariniza daha hizli göz atin

sections

Ilk olarak “Önemli ve Okunmamis” bölümündeki iletileri okumayi ve yanitlamayi deneyin. Izlemek istediginiz iletilere yildiz ekleyin ve ardindan ” Diger Her Sey” bölümüne gidin. Öncelikli E-postalardan ayrilirsaniz, Gmailin yan tarafinda bulunan gezinme alaninda, Gelen Kutusunun yaninda bulunan baglantiyi tiklayarak geri dönebilirsiniz.

Nasil çalisir?

Gmail sunuculari, sizin için önemli olan iletileri bulmak için çesitli bilgiler kullanir. Bu bilgiler en çok e-posta gönderip aldiginiz ve sohbet ettiginiz kisiler, bu etkinliklerin sikligi ve okudugunuz e-postalarda sik geçen anahtar kelimelerdir.

Öncelikli E-postalari egitin

Öncelikli E-postalar bir hata yaparsa Mark important Mark not important dügmelerini kullanarak bir iletiyi önemli veya önemli degil seklinde isaretleyebilirsiniz. Öncelikli E-postalar sizin için önemli iletileri hemen ögrenir.

sections

Bitmedi…

  • Öncelikli E-postalari özellestirin: Her bölümde görüntülenen e-posta türlerini degistirebilirsiniz (örnegin “Önemli ve Okunmamis” bölümünü degistirerek yalnizca “Önemli” yapabilirsiniz). Bunun için bölüm basliklarini tiklamaniz veya Ayarlar sayfasinda Öncelikli E-postalar sekmesini seçip “gelen kutusu gruplarinizi özellestirin”i seçebilirsiniz.
  • Önem düzeyini garanti altina almak için filtreleri kullanin: Bazi iletilerin her zaman önemli olarak isaretlendiginden emin olmak istiyorsaniz (patronunuzdan gelen e-postalar gibi) filtre olusturabilir ve “Her zaman önemli olarak isaretle”yi seçebilirsiniz.
  • Önem düzeyine göre arama yapin: Önemli olarak isaretlenmis olan okunmus ve okunmamis tüm iletileri görmek istiyorsaniz Gmailde “is:important” ifadesini aratin.
  • Eski gelen kutunuza geri dönün: Öncelikli E-postalari begenmediyseniz, sol tarafta bulunan “Gelen Kutusu”nu tiklayabilir veya Öncelikli E-postalari Gmail Ayarlar sayfasindan tamamen gizleyebilirsiniz.

E-postalarinizi Öncelikli E-postalar özelligini kullanarak yönetme hakkinda daha fazla bilgi edinmek için Gmail Yardim Merkezini ziyaret edin.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here