Gökkusagindaki Renkleri Siyaha Boyayan…

11
422

Iki duble aci alayim oradan, su katma lütfen ben sek severim. Malum alisilmisin disina çikamiyorum. Baska türlü çekilmez ki bu uykusuz geceler devirmeden kadehi. Bir de Halil Sezai den isyaaaan adli parça çalsin tam olalim. Yalan olmus bir hayat, film seridi gibi geçiyor gözlerimden kirik dökük… Haykirip atsam da çigliklari içimdekileri kussam kim duyar ya da ne fayda eder geçecek mi olanlar. Dönecek mi zaman geriye o gençligin en dolu güzel günlerine. Çocukluguma dönebilecek miyim? Yeni alinmis beyaz takunyalarimi giyip sokaga firlayacak miyim? Yakan top oynarken yanan yüregime geçmisten bir göndermemi yapacagim…

   Bir seyler degismeli artik bu düzensizlikler silsilesin de tutunacak bir sey olmali bir umut… Yikimlar içersinde kafam bir dünyaaa hadi yanima gel, otur bakalim simdi oldugun yerden izle.

Bak ben her gece böyle sizarak uyumaya çalisiyorum. Acilarimi ortak ediyorum kadehime ve yudumladigim aslinda yoklugun. Birbirimize karistigimiz o ani düslüyorum, yüzümdeki tebessüm o yüzden. Neden basini egdin önüne utandin mi yoksa? Verdigin sözler mi geldi aklina… Ellerimiz hiç ayrilmayacak, hiç birakmayacagim seni dedigin cümleler mi sikiyor bogazini. Garip ama ben böyle kahir çekerken, benim yüzümden üzülmeni istemeyecek kadar çok seviyorum küçügüm. Oysa çektigim tüm sancilara beni gebe birakan, gökkusagindaki renkleri siyaha boyayan sensin…

Perdesini kaldiriyor gökyüzü gün isiyacak az
sonra… Gözlerim agirlasti iyice, ruh beden birlesmesi gerçeklesecek  ve sahtelikler dünyasina  girmek için hazirlanacak bedenim..

11 YORUMLAR

 1. aciyi sek almak, rakiyi sek almaktan daha sarhos eder insani degil mi ama???

  ne raki sisede durdugu gibi durur, ne aci yürekte uyudugu gibi uyur!!!

  rakiya su, aciya gözyasi…

  su iyidir haa!

 2. rakinin kafasini unutmusum birakali yillar oldu 🙂

  Aci… Bak onun tadini yukaridaki yazi da ya da sayfalar dolusu yazmaya kalksam yine de hissettiklerimi yazamayabilirim.

  Su yanan yürege de iyi gelir döksek üzerine bir faydasi olur mu??

 3. hissettiklerimiz hemen hemen ayni.tek fark, benim kalemimden bu kadar dingin satirlar dökülemiyor henüz.

  aci çekmek uzun bir yolculuk gibidir.önce sakin sakin baslar.sonra cosar içinde.isyanin yere göge sigmaz, sonra da denizde hirpalanmis bir poset parçasi gibi karaya vurursun agirdan.sonrasi da ya ölüm, ya ebedi mutluluktur zaten!seninki üçüncü, benimki ikinci safhaya ait galiba.tek farkimiz bu!

 4. Hala çömezim küçük can 🙂

  Hisler ayni olabilir ama herkes ayni sekilde yazsa idi o zaman tadi da ayni hissettirdikleri de ayni olurdu dimi ama??

  senin yazina gelince canim senin gibi yandi okurken yanmandan memnun olmadim!!!

 5. bunu biliyorum elbette.ama yapilan yorumlara bakinca, anlatamamisim galiba kendimi.o an öyle kötüydüm ki,bir kez daha iyi niyetimin kurbani olmustum o yüzden biraz fazla sert farkindayim.ama..

 6. bence iç dünyanin gerginliginden yorumlari da yanlis anlamissin orada herkesin destek verici bir konusmasi var aslinda kendi yorumuma gelince öyle yaziya öyle yorum olurdu ama bana ters demisim bak sen orayida almak istedigin gibi almissin küçük can 🙂

  Lyra geldi aklima meshur bir sözü vardi herkes kabi kadar alir diye simdi ne demek istedigini biraz daha iyi kavriyorum buradan selam ve sevgilerimi yolluyorum.

 7. hahah buradan sevgi ve selamlarimi yolluyorum derken sanki bir tv programina çikmisim gibi olmus yaw hahaha 🙂

  kendi kendine gülen sahsiyet puhahaha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here