Gözler Anlatir Aski

0
280

Tek bir bakis bile yeter bazen kalbin gögüs kafesini zorlamasina, bazen heyecanla çogu zaman korkuyla hizlanmaya baslar nabiz gözlerin her bulusmasinda. Davetsiz misafir gibi hiç olmadik bir zamanda gelen tek bir bakis o aninizi cennete veya cehenneme çevirmeye yetebilir.

Yasamak için havaya, suya, oksijene ihtiycaç duydugun gibi bir an gelir seni hayata sadece bir çift göz baglar pamuk ipliginde. Sonrasi korkular sarar her yanini. Düsmemek için korkarsin, caninin yanmasindan korkarsin, o baglar pamuk ipliginde oldugu sürece sen hep korkarsin. Gün geçtikçe kendinle acizlesirsin, kavgalarin her geçen gün daha da artar. Ama ne sen ne de kavgalarin yanasmaz uzlasmak için. Çünkü bir çift göz hala oradadir.

Yaslar akar, durmaksizin bardaktan bosalircasina. Gözler kapanir bazen hiç açilmayacak gibi. Ama her gecenin bir sabahi olur hep. Hiç bitmeyecek sandigimiz kadar uzun olan, günesin dogmamasi için yalvarircasina ellerimizi açtigimiz her gecenin sabahi olmadi mi? Kiminin gündüzleri geceden daha uzun oldu belki, belkide kimilerine aciyan yerlerine üflemek gibi geldi gün isigi. Karanlikta, aydinlikta özlenen hep bir çift göz oldu. Içinde varligimizi gördügümüz ya da görmedigimiz bir çift göz.

Simdilerde soru hep ayni;  nasil oluyorda yesillikler içinde hayat bulmak için bir çift siyah göze ihtiyaç duyar ki insan?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here