Güçlü Kadinlar

1
156
Güçlü kadinlar vardir, her islerini kendileri halletmeye çalisan.. Anne babalari tarafindan böyle yetistirilen. Onlar kendi paralarini kendileri kazanmak isterler. Evdeki tüm tamirat, tadilat islerinden anlarlar. Bir erkege mecbur kalmadan da hayatlarini devam ettirebilirler. Faturalarini kendileri yatirirlar. Hemen hemen tüm islerini kendileri yaparlar. Hatta etraflarinin yükünü de üstlenirler. Özgürlügü severler, dik durmayi da, güçlüdürler çünkü…
Âsik olduklarinda hissederek yasarlar. Asklarina kurallar koymadiklari gibi büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çikarmazlar. Bütün gün çalisip durduktan sonra, aksamlari yorgun da olsalar sevgilileri bulusalim dediginde, hemencecik hazirlanip sevgililerinin onlari evden almalarina gerek kalmadan, o her neredeyse onun oldugu yere giderler.
Çogu zaman sevgililerinin ya da kocalarinin haberi bile olmaz yasadiklari sikintidan, yansitmazlar çünkü. Para var mi, isyerinde sikinti mi oldu, birine cani mi sikildi, hiç bunlarla yormazlar birlikte olduklari erkegi. Çünkü istemezler kimse onlara acisin. Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanin ve sorun çikarmamanin karsiliginda gerçekten de kimse onlara acimaz. Bu durum zamanla geleneksellesir ve acinmama ile sorun çikarmama hali yasam tarzina dönüsür. Ezkaza dayanamayip sorunlarini paylasmaya kalksalar, bu sefer de sorunlu kadin, kaprisli kadin, tahammül edilmez kadin damgasini yerler. Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çikarmaz bu güçlü kadinlar! Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü oldugunu ve onsuz da yasayabilecegini, içinde yasadigi firtinalardan bihaber. Sonra bir dosttan, esten, ya da tanidiktan duyarlar ki onu terk eden erkek gitmis, muhtaç yasamak zorunda olan biriyle beraber olmaya baslamis. Erkekler çok severler böyle kadinlari. Birinin ona muhtaç oldugunu görmek bir çok duygusunu oksar erkegin. Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayif kadinlar erkeklere bagimlidir.
Mesela fatura filan yatiramazlar, anlamazlar çünkü. Nereden yatirilir onu da bilmezler. Ev ya da yemek alisverisi de yapmazlar, çünkü tasiyamazlar onca torbayi. Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonlari, kuaför, o magaza, bu magaza gezerler. Aksama yemek yapmaya firsat bulamazlar. Aksam esleri eve geldiginde, bugün nereye yemege gidelim, diye sorarlar. En kötü ihtimal disaridan yemek söylerler. Zayif kadinlar dogurduklari çocuga bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yasamaya alismislardir bir kere. Kendilerini hep altin tepsi içinde sunarlar. Huysuzluk da ederler, ama bu erkegin hosuna gider, çünkü kadin ona muhtaçtir, söylenmeyen güçlü kadinin aksine, hiçbir seyi begenmedikleri gibi devamli da mutsuzdurlar. Pek tesekkür etmezler, kiskançlik krizlerini de severler Kocasinin ve sevgilisinin hayatlarini karartirlar. Erkekler bu kadinlari asla terk edemezler. Çünkü o güçsüz, kirilgan bir kadindir. Ayrilirsa kurda kuzuya yem olur. Koruyup kollanmalidir her an o!.
Zayif kadinlar hiç çökmez, burusmaz ve yipranmazlar. Ancak isin ilginç yani her zaman daha degerli olanlar da onlardir. Ve geride kalan güçlü kadinlar tüm bunlarin nasil gerçeklesebildigine sadece bakakalirlar.
(Alinti)

1 YORUM

  1. su an su yaziyi okudum ve yorumumu yapmak istedim ancak sasirdim.neye mi ? sonucun o narin dediginiz kadinlarin kazandigina sasirdim.ben yillardir bu sonuca karsi iken su an degismesi imkanli midir ?diye acabalarim oldu.elbetteki kaliplasmis,dar bir zihniyetim yok ancak,bu sonus ile ilgili yorumlarimi yazmam için burada daha fazla yerin olmasi gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here