Gülümseyin…

8
124

Insan doguyor ve büyüyor. Insan büyürken sorunlari da onunla birlikte büyüyor. Geçmisin tozlu yapraklarina söyle bir baktim da, gülüp geçmemek mümkün degil. Sanki, maziyi yasayan ben degildim. Tekrar bakinca kendini üçüncü kisi olarak hissediyor insan.
O zamanlar içinden çikamadigim karisikliklara disaridan,belki de aci bir tecrübe esliginde tekrar bakinca, simdi içinden kolaylikla siyrilip çikabilecegim birer durum gibi geliyor bana. Belki yillar sonra da simdi için böyle düsünecek, yine gülüp geçecegim. O zaman daha tecrübeli, daha sakin belki biraz daha yorgun olacagim. Kumbaramda ümitler biriktirecegim. Belki küçük küçük acilar kimi komik, kimi acikli bin bir çesit ani o günü beklerken.

 

Elbet ki, her insan dününden iyi olmak ister, yarinini hayalleriyle süslemek… Ama elde degildir ki bu. Gönül iyiyi, güzeli ister istemesine ama gelecege kim sözünü geçirebilmis ki biz geçirelim. En iyisi bir gün herkesin tadacagi ölümü beklerken, hayati güzellestirebilmek. Dün kullanilmis, yarin kazanilacak,bugün ise nakit paradir, onu kullanin! Her seyin dört dörtlük olmasi imkansiz. O yüzden imkansizi bekleyerek, imkanlarimizi kaçirmaya degmez öyle degil mi? Üç gün bile olmayan dünyada mutlu olmaya bakalim. 
Gülümseyin, düne, bugüne, yarina
Daima… 

 

ESRA

8 YORUMLAR

  1. eee ehemm seyy bende basliga tüm kalbimle katilip "gülümseyin" önerisini destekliyorum:)

    her kosulda!!!

    biri bana "aglarken yüregi yüzü gülebilen insanlardan birisin sen " demisti… Belki de beni halen ayakta tutan bir sebeptir bu "gülümsemek" …:))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here