Hadi Ölümü Yazalim

9
284

Kalemi ilk elime aldigimda yazdiklarim ölüm ölüm ölüm diye basladigim yazim.Hadi bugun ölümü tadayim dedigim .Hani korkmuyorum ölmekten diye sesini yükselterek söyledigin cümle sonrasinda içini kaplayan hüzünden habersiz senidinleyen insanlarin cesaretine hayran kalmis gibi bakislarinin yaninda korkuyu iliklerine kadar hissettigin anin.Ölümü anlat bakalim.Korkmuyorum dedigin ölüm senin için ne ki ölmek sana ne ki.Senin canini teslim alip götürecekler hesap soracaklar sana korkmuyorum dedigin ölüme ne zahmetler çekilecek, düsündünmüki sen Azrail erinmeden üsenmeden senin canini almaya gelecek düsün ben ne degerliymisim de insanlar beni saymazken en büyük 4 melekten biri benim için gelir diye düsündünmü hiç .
Azrail gelecek senin için gelecek hayatta hiç üsümedigin kadar seni üsütmeye gelecek.Onu gördügün anda yüzü gülenlerden olmak zor olcak belki, korkmayanlardan olmak.Düsün o an arkanda buraktiklarini sana bir fatiha okuyacaklari düsün az daha yasasaydim dilegiyle vakit kaybetmeyi geç bir Kelime-i Sehadet getirmek aklina gelirse eger onu aklina getirene son aninda sükretmeyi düsün..
Ruhunu teslim et hadi;
Bir rüyadan uyanmis gibi ruhun teslim alinacak sen bunu ancak mezara girdiginde fark edeceksin ama .Kendi tabudunun yaninda kabire kadar yürüyeceksin ,Biliyomusun hayatta en çok sevdiklerinin ve bir fatiha bekleyecegin insanlarin  o karanlik kabirde  seni yanliz burakmak için birbiriyle yarisircasina üzerine toprak atmalari belki seni üzen son sey  olacak hayatta. Korkunun belki en büyügünü yasayacagin karanlik odan da kiyamete kadar seni yanliz burakacaklar YAPTIKLARIN ve YAPAMADIKLARINLA…
Kapatin pencereleri,
Ecelimi kapidan bekliyorum.
Simdi kapiya da kapatin .
Bugun ölmek istemiyorum.
S.Öz

9 YORUMLAR

 1. kapiyi kapatsan bacadan girer, o da olmadi bulur yani bir yer:) ölümden kaçmak degil, ölüme hazirlanmak gerekiyor.kapiyi kilitleyemiyorsun madem, "bugün istemem yarin gel" diyemiyorsun, en iyi sekilde karsila ki memnun kalsin onu yollayan.. güze yazi, anlamli yazi..kaleme saglik!

 2. "Korkunun belki en büyügünü yasayacagin karanlik odan da kiyamete kadar seni yanliz burakacaklar YAPTIKLARIN ve YAPAMADIKLARINLA…"

  Konunun içinde beynimde yankilanan ve içimi acitan, daha dogrusu beni korkutan tek cümlen bu oldu.. çok anlamli ve herkezin mutlaka kendinden bir seyler bulabilecegi satiri hatirlatmissin biz insanogluna..

  kalemine saglik. (hos geldin sitemize)

 3. Günaha saplanacaksam ve tövbe etmeye vaktim olmayacaksa en yakin bir buma günü ruhumu teslim etmek isterim.ALLAH im son nefesimizde imanli ölmeyi nasip etsin.Yazdigim ne duam ne istegim bi anda gelmis ve yazmis oldugum kapimda açik penceremde ALLAH im gülerek can vermeyi nasip etsin .

  Çok tsk ederim .

 4. Yazmaya çalistim birseyler ama herseyi yazmak ne haddimize,
  degerli olmak estagfirullah buda hadimiz degil ama bazen dogru olmayan güzel sözlerde insani mutlu ediyor 🙂
  Çok tsk ederim .Ben çok hos buldum sizleri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here