Hak Almak Için Bir Hak Sahibi Oldugunu Bilmek Gerekir Ama Neye Göre..

1
69
Al kitabini oku kendi hakkindaki kararini gene kendin ver ayetine göre biraz düsünürsek  en azindan sunlari da görebiliriz derim..
 
Malumdurki hayvanlar kendi sahiplerini hiç bir zaman kendileri seçemezler çünkü hayvanlarin insanlarin üzerinde böyle bir haklari ve sanslarida yotur
Oldugu gibi bu islam dinine onu bilerek ona girmeyenlerde kendi insanlik haklarinin neler oldugunu bu insanlarda hiç bilemezler ve bu haklarinida hiç bir zaman anlayamazlar ve taniyamazlar ve bu insanlak haklarini diger insanlardan bu nedenlede alamazlar çünkü bu konuda bilgi ve dayanaklari  yoktur ki neyi neye göre hakli olduklarini bilsinler derim.
 
 çünkü insanlari hayvanlardan ayiran dinleridir Akil dini bilemez hayvanlardada akil vardir ama onlarin dinleri yoktur onun için hayvandirlar.
 
Iste akil dine baglidir din de Allaha baglidir ki insanlar akliyla Allaha ve  onun verdigi dine böyle baglanirlar dersek o zaman 1 din 2 siyaset 3 ticaret 4 devlet 5 insan oglu bir bütündürler sistemi olusur ve insanlar haklarini bunlara göre ararlar çünkü insanlarin degismez önderi onlarin bagli olduklari dinleri ve o dinlerininde Allahhidir gerçegi görülür  iste dinini iyi bilmeyenler ve Allahini bilmeyenler ve o dinleri içinde hiç  yasamayanlar bu insanlik haklarini ve sereflerini hiç bir zaman ve hiç bir sekilde anlayamazlar taniyamazlar ve bilemezler ve bu haklarinida hiç bir zamanda alamazlar.çünkü baskin basanlari olur
Iste o zamanda o insanlar padisahlarini krallarini ve  cumhur baskanlarini ve basbakanlarini veya baskanlarini ve devlet memurlarini ve millet vekillerini hiç kendileri seçemezler bunlarin kanunlarinida yapamazlar çünkü onlarda ve onlara dayatilanri bu insanlar mutlak yaparlar çünkü evçillesmis uysanlasmis zavalli bir toplumlar demektirler.
 
mesela devletler arasinda olan bir antlasma yapilirken bunu halkina danismayan ve bu danismayida hiç uygun ve luzumlu  görmeyen mesela bir basbakan ve millet vekilleri de aynan birer sürü sahipleri gibidirler yani kendi halkina hesap vermeyen onlardan bilgi ve görüslerini almayan bir sürü sahipleri gibidirler o halkta zaten onlarin evcil sürüleri olurlar derim mesela bir devlet diger devletle bir konuda gizli antlasma yapmis bundan da o halkinin hiç bir haberi olmuyorsa o halkta özellikle evcillesmis hayvanlar misalinde olurlar demektir.
 
 mesela israil devleti ile t. c.  devleti kendi aralarinda gizli bir antlasmasi varmis ama bundan bu halkin bu milletin hiç bir haberide yokmus ve olmazmis derlerse o zaman bizlerde evcillesmis ve özellikle uysallasmis oluruz demektir. yani yapilan seçimler dahi bir oyun ve oyalanmadan ibaret olurlar demektir.
 
çünkü mülkün ve devletin sahipleri bizleriz ama bizlerin hiç bir seyden haberimiz yok oldugu zaman bizlerde hayvanlar misali sahibimizi biz  seçemeyiz  ve bizleride hayvanlar misali pazarlarda haraç mezat satarlarsa bunuda nasil olur demeye hiç bir hakkimiz olmaz derim ama bunlar bal gibide oluyorlarda bizim gene haberimiz bile olmaz derim çünkü  dinsiz hiç bir hak bilinmez ve alinamaz  onun için yüce Allah bu kurani bu insanliga son mesaj olarak onu iyi anlasinlar diyerek vermistirki bizler ancak onunlar hak arayabiliriz derim  bunun disinda baska çikar yol ve yöntem yoktur olduguda kesindir derim. ve selamlar. R.Ç.
 
 

1 YORUM

 1. KRALLIK VE CUMHURIYET SISTEMI VE REJIMI FARKI NEDIR DERSEK

  eskiden dünyada krallar padisahlar vardi bu topraklari onlar ben kazandim halkta benim kölemdir derlerdi çünkü onlarin kanunlari o zaman öyleydi ve onlar topraklarini hiç kimseyede satmazlardi.

  fakat sonralari dünyada sosyoleji alanlar gelisti zaman degisti bir çok ülkeler millet kimligine vatan sahipligine vatan millet olarak ulusallik durumlari ortaya çikti ve bunun için cumhuriyet ve demokrasi rejimleri geldi ve bu dünya devletlerinin bir çoguda özel vatan sahipleri bile oldular

  fakat eski krallik zihniyeti ve onlarin yapilari hiç degisemedigi için simdilerdede siyasi partiler genel baskanlari kralliklari basladi ve öyle seyler olduki krallasan bu baskanlar sanki imparatorlastilar ama onlarda krallar misali bu topraklar benimdir onlari özellestirip onlari baba baba satarim diyerek vatan topraklari bu satilmaz mülkiyetlerimizi kendi kanunlariyla satilabilirler hale getirildiler ve halkinida padisahlar misalide bu sistemin irgatlari köleleri yaptilar.

  yani halk yoktur halkin varligi aynen oy deposu gibi ve koyun sürüleri misalinde bir kuru kalabalik ve kuru gürültü olmustur yani eski hamam eski tas seklindedir iste bunuda sundan daha iyi anlariz cumhuriyetin ve demokrasinin seçtim dedigi bir millet vekili olan bu kisi bunu söyle dile getiriyor ve diyor ki biz siyasetçiler basbakanin huzurunda neden agzimizi açamiyoruz sorusuna bakiniz o bir t v reportasinda bu sistem meselasidir diyor ve bu siyasi partiler yasasi o kadar anti demokratiktir ki seçimle gelen bu vekiller pozisyonlarini halkina degil partilerine borçludurlar ve buna bende dahilim diyor. çünkü bizler halk tarafindan seçilen millet vekilleri degiliz
  çünkü bizler genel baskanin yada parti genel merkezinin iki dudaginin arasinda seçilen insanlariz sizi halk seçmedigine göre sizde halkin taleplerini iletme ve onlari yapmak durumunda degilsiniz diyor bu sayin millet vekilimiz derim.

  ve bu konuda köklü olarak degismesi gereken 1- seçim yasasi 2- siyasi partiler kanunudur diyorlar. ama bunu degistirmeyede hiç bir partide yanasmiyor diyor yani eski krallik saltanati renk degistirip bu saltanatina aynen devam ediyor oldugunu söylüyor derim.

  ve artik gerekenleri bu millet kendileri yapsinlar derim çünkü buna zuhruf suresinin 44. ayetine görede mecburdurlar derim ve selamlar r.ç..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here