Hatirlanmamak

28
883

 Bir insanin kendine ait ve özel hissedecegi gündür dogum günü. Hayata ilk merhaba dedigi ani hatirlatan, dünyaya ilk gözlerini açtigin gündür. Ömründen bir gün daha eksildiginin, her geçen zamanin ne kadarda önemli oldugunu idrak etmektir. Kimine göre siradan geçirilen kimine göre de yas sayisinin degistigi tarih. Hatirlanmamak aci verir, unutulmasi üzer kimilerini. Dogum günü kisiyi önemsedigini belli etmenin bir yoludur. Özel bir seyler yapip iyi hissetmesini saglamak ve ona hediyeler almaktir. Içindeki çocugun isiltisini gözlerine yansitmaktir.

 

 Her insanin hak ettigini düsünürüm dogum günü kutlamasini yasi basi kaç olursa olsun pastaya konulan o mumu üflemek ve içinden dilek dilemek onun hakkidir. Annemin dogum gününü bilmek isterdim. Bugdaylar sararinca basaklar toplaninca gibi zaman kavrami olmadan yetistirildiginden ne zaman oldugunu bilmeyiz. Sanirim bundan ötürü her yil telefonumu ilk arayanlardan biri annemdir “IYIKI DOGDUN KIZIM” hiç aksatmaz, bilirim söylemese de oda hangi tarihte dogdugunu merak ediyordur. Sizler de yasim ilerledi artik ne gerek var pastaya hediyeye demeyin. Birakin birileri sizleri mutlu etmeye çalissin. Hatirlanmak güzel seydir. Sevdiklerinizin sizi özel hissettirmesine müsaade edin. Bu gün kimin dogum günü bilinmez ama bir yerlerde dogan vardir elbette. Kutlu olsun… Hayatimda bulunan nice kisiler iyi ki dogdunuz, iyi ki varsiniz…

28 YORUMLAR

 1. sizin dogum günleriniz mi yaklasti bakalim? böyle sirali döktürmüssünüz:)))

  ben pek bu tür günlere önem veremesem de (bayram, yilbasi, evlilik yildönümü, nisan günü, ölüm günü v.s v.s) yazi tekrar düsünmem gerektigini hissettirdi bana:)

 2. Benim Dogum Günüm Geçti =)

  Ben sadece özel gün diye bir sey yoktur hergün hatirlarim diyenlerin bu konuda yanlis oldugunu vurgulamak istedim.Her gün ayni olmuyor bunu düsünüp kimse kendini kandirmasin önemsenmeyi ve önemsemeyi seviyorum.Çok büyük olmasa bile birilerine hediye almaya bayiliyorum çünkü yüzlerindeki o ifade huzur veriyor bana…

 3. walla bende hemen hemen bir çogu var. senin zevkin olsun ( ne yüzsüzüm yaw) ama daha d.günüme çookkkk var ben sana haber veririm acale etme:))

  tesekkür ederim…

 4. Fundam güzel kizim…

  Çok haklisin kendini özel hissetmek hos bir duygu…

  Birine özel gününde armagan almakta büyük keyf bana göre…

  O kisiye deger verip zaman ayirmak küçük büyük farketmez…

  Hele karsindaki bir toplu igneye bile deger veren biriyse…

  Deseyim bayildim simarmana yerim sizi ben=)

  Insan sevdigine nazinin geçtigine simarir…

  Yahu ben çoook seviyooom sizi…

  Her gününüz mutlu geçsin olurmu….

  IYIKI DOGDUNUZ IYIKI TANIDIM SIZI….

  Kucak dolusu sevgiler…

 5. Annem gelmis hosgelmis =) bilmukabele sevgimiz karsilikli bizde seni çokkk seviyoruz ondandir.Neshe nasil? sesi çikmiyor özledim onuda…Çok çok öp benim için oda seni öpsün bizim için =)

 6. hehee emelcan anladim ben takilma sen:)) evet insan sevdiklerine simarir. deli delinin halinden anlarmis istee:)) ve ve ve bende sizleri tanimaktan memnunum sevinçliyim… iyi ki dogmusuz ve hepimiz bir yerde bulusmusuz:)

  buradan renkli dergi kurucularina da tesekkürler bizi bulusturdugu için degil mi ama?

 7. Hayirlara gelsin kurucularimizin sesi solugu kesik bu ara =)

  Serkancim kaçak arada görünüp kayboluyor,Muratta toplanti üstüne toplantiya katiliyor…

 8. doqum qünün özeldir ,qüzeldir ama bi doqum qününde birisini kaybedersen o qünün kutlanmasi sadece canini yakar qözyaslarina boqar seni ve o qünü unutmak için o qün senin için alinan bütün hediyelerini qözyaslarin esliqinde parçalarsin

 9. heh iste ben anladim d. günlerinizin yakin bir zamanda oldugunu çünkü baska türlü çikmaz bu yazi içeriden:)))

  eee geçmis dogum günün kutlu, günlerin mutlu, yarinlarin umutlu olsun gizyazar

 10. Hiç öyle sey olurmu kevsercim…

  Üzülme sen, paylasiyoruz bir tanem…

  Ne güzel içini dökmüssün…

  Acilar paylasinca azalirmis…

  Mutluluklarda paylasinca çogalirmis…

  Sevdigin birinin kaybi hiç kolay degil..

  Hemde dogum gününde…

  Ama o, senin üzülmeni istermiydi…

  Bedenler yok oluyor ama ruhlar yok olmuyor canim…

  O, seni görüyor..

  Bence söylemesi kolay diyebilirsin ama

  En azindan dene bir tanem…

  Dogum gününü ve ve kaybettigin kisinin ölüm gününü…

  Ayri ayri düsünmeye çalis…

  Inan o, da rahat edicek sende…

  Hem senin acin azalacak…

  Hem o, sen mutlu oldugun için rahat yaticak yerinde…

  Sevgiyle kal canim…

 11. Ölüme üzülmek olmaz
  Ölümler dügündür dersek
  Onu bir daha görememekse
  Üzüntümüze sebep
  Hangi dünya yalan
  Hangi dünya gerçek…
  D.T.

  Bazen dünyada yasarkende göremedigimiz,görüsemedigimiz çok sevdiklerimiz vardir. o nun yasadigi memlekette mutlu ve huzurlu oldugunu bildigimizde mesafenin uzakligi onu görememek çokda üzmez bizi onun mutlu oldugunu bilmek yeter.

  kevser bu dünyadan diger dünyaya geçis yapan kayiplarimiz içinde ayni düsünmeyi basarabilirsek iste o zaman hem onun hem kendimizin huzurunu korumus oluruz diye düsünüyorum naçizane benim düsüncem bu. sevgiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here