Hatirlar misin?

7
375

elvedaHatirlarmisin? Yagmur yagardi ve biz islanmazdik veya fark etmezdik sirilsiklam oldugumuzu. Sen tutardin elimi ve ben sana sokulurdum sicaciktin. Sen günesin batisini severdin, bense aksam olmamasini. Sen evini severdin, bense eve gitmeyisini… Sen yemek yemeyi bense seni izlemeyi severdim. Sen isini severdin, bense eve gelisini. Sen toplamayi severdin, bense dagitmayi. Sen kirmizi küpelerini severdin. Bense beyaz elbiseni. Sen gitmeyi seçtin, bense beklemeyi. Yapamaz, yasamaz bu kalbim sensiz; her seyim dur, gitme… Sana söyleyeceklerim var.

Senden sonra ögrendim yalnizligi… Senden sonra üsüdü ellerim yazin. Senden sonra gördüm gecelerin uzunlugunu… Senden sonra anladim sabahin anlamsizligini. Senden sonra ögrendim tras olmanin gereksizligini. Ter kokan gömlegi giyip giymemeyi. Senden sonra yemek yemenin bos sigaranin ölümcül oldugunu ve sarkilarin acimsi tadini. Çiçegin solusunu ve giderken bana gülüsünü. Artik yeniden yasamaya tekrar asik olmaya ve ayaga kalkip devam etmeye gücüm yok. Ararsan, bir gün olurda aklina gelirsem, ordayim o mavi bankin üzerinde. Üzerimde bir gazete ve elimde bir siseyle nöbet tutuyor olacagim.

Sadece sana son sözüm penceredeki karanfillerime su ve mavisime yem verirsen sevinirim. Kafesin kapisini açmama ragmen kaçmiyor, o da benim gibi bekliyor gelmeni. Yine görüsmek dilegiyle. Hosça kal yay kaslim…

7 YORUMLAR

  1. Gönlüm allak bullak, tarifsiz kederler içinde debeleniyorken okudum yazinizi. Yüregimde selaleler çagildiyor, gayzerler fiskiriyor ama dilim, elim suskun.

    Tüm sikinti, aci ve hüzne ragmen umudu terketmeyis… Yazmak istesem ancak bu kadar yazabilirdim dedim ve kendimi buldum bir nevi yazinizda. 

    Elinize, yüreginize saglik.

    • ayni temenlilerde benden size gelsin……bazen siradan yazdiginiz yazilar bazi insanlari okadar çok etkiliyor ki siz bile sasiriyorsunuz…yani demem o ki yazilar içinizdeki kalp aynasinda nasil yansirsa kalp gözünüz onu görür….

  2. Senden sonra ögrendim yalnizligi… Senden sonra üsüdü ellerim yazin. Senden sonra gördüm gecelerin uzunlugunu… Senden sonra anladim sabahin anlamsizligini

    sevdigin olmayinca yani basinda ne çok sey anlamsiz geliyor degil mi?çok güzeldi yazi içten ve samimi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here