Hayal Tomografisi

4
412

Alkol komasina girecek kadar içtigim rutin günlerden biriydi, ilk defa kusmayi basarmanin verdigim muhtesem rahatlikla kendimi yataga attim. Sürekli sekil degistirip eksenden bagimsiz hareket eden odamin bas döndüren dansina son bir kez baktim ve sizdim!

O aksam gördügüm.Artik kabus mu diyeyim, yoksa bu yaziya ilham olmasini saglayacak klasik bir bilinç alti rüyasi mi diyeyim bilemiyorum. Gelin bir de siz bakin suna…

Rüya söyle: Ölüyorum ve hak ettigim yer olan cehenneme gidiyorum! Simdi herkesin kafasinda yarattigi cehennem kurgusu eminim ki birbirinden çok farklidir. (Ya da degildir) Sinema, PC, oyunlar, çizgi roman ve karikatür dergilerindeki tasarimlari harmanladigimizda…Herkesin ”Umarim böyle bir yer degildir.” dedigi söyle bir görüntü çikiyor. (Buraya uygun sansür ver resmi Renkli Dergi’ye  birakiyorum) Fakat benim rüyamda gittigim cehennem hiç de öyle kazanlarin içinde et sote yapildigi, zebanilerin de dibi tutmasin diye kazanlari mizraklari ile karistirdiklari ilkel bir yer degil. Rüyada tanrinin yüzlerce elinden birinin bas parmaginda çirilçiplak oturuyorum. Etrafta dünya güzelliklerini gösteren sonsuz sayida televizyon, asagi dogru oyuk biçiminde iniyor. Parmagin üzerinde dengede durmak çok zor oldugundan yarim saat sonra asagi düsüyorsunuz! O sonsuz oyukta düserken, televizyonlar gözünüzün önünden hizli hizli geçerek tek bir görüntü olusturuyor. Siz bu görüntülere bakip daha delirmeye bile firsat bulamadan vücudunuz düsüsün yarattigi rüzgar sürtünmesine dayanamiyor ve cehennemde parçalanip tekrar ölüyorsunuz.

Içinizi kararttim galiba suraya ortalama bir cennet resmi koyarak su puslu havayi bir dagitalim…(Bu resmin seçimini de gönül rahatligi ile Renkli Dergi’ye birakiyorum.)

Nasil oldukça güzel degil mi? Hurilerle istediginiz zaman sevisebilen… Onlarin üstünde yaptirim gücüne sahip…Yedigi hurmalari ter yolu ile atabilen diye uzayip gidiyor bu mekanin numaralari…

O aksam bana cehennemi gösteren her neyse, cenneti göstermek istemedi ya da ben görmeyi istemedim, bilemiyorum.

Yazinin bir bölümünü tekrar gözden geçirirken bir arkadasim rahatsiz etti. Geçmisi kurcaladim biraz uzaktan çomakla da olsa ona söyledim. Simdi de size söylemek istiyorum.

Geçmiste de olsa Yasanmis ve bitmis de olsa o benden ne kadar nefret ettigini saga sola anlatmaya devam da etse “Bir insan hakkinda iyi düsünmek asla suç ve yahut günah degildir.” Kaldi ki bana hala “o mu?” diye soranlara; cevabim net ve kesin olarak “Hayir”dir.
Ancak “Kul hakki yemekten daha büyük günah yoktur…”

Kendinizi Tanrinizin basmagindan bulmaniz dilegi ile… 

4 YORUMLAR

  1. Yazinin en can alici yeride sansüre girmis ama zaten yayinlanicak gibide degildi neme lazim kapattirmayalim siteyi…Birde özgürlükten söz ediyorlar etsinler etsinler…Bilmem nereme kadar yollari var Töbe Yarabbim…

  2. Zikkimin pekisine ekleyecegim biseyler var. Gördügün rüyaninda seni gördügünü , seninle ilgili olarak neyi düsünüp neyi duyumsadigini merak ettim. O snein cehennemin ise sen onun nesiydin acaba?
    hmmm fazla karistirici oldu sanirim. Herkes mezari kendisinin hep yekten düsese. Umarim düse düse, düsleyerek düstügümüz her incelige, kalkarken de bir iyiye sirf iyilik olsun diye çentik atarak devam edebiliriz adina hayat dedigimiz bu seye.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here