Hayat Bir Anda Hiç Geçmeyen Saniyeler

0
275

Bazen hani hayat ömrümde söyle bir geldi geçti deriz hiçbir seyi anlamadan hissetmeden geçti deriz.

Hayat bir anda hiç geçmeyen saniyeler bir anda da bir ömür geçen ömür birkaç saniye yasanmis gibi gelir.

Hayatin acilari izleri yüregimizde derin izler açarak ilerler ne kadar yasanilasi duygu varsa yasadim ama bir sey anlayamadim da deriz aradan zaman geçtikten sonra.

Aslinda acilari yasarken geçmeyen zaman birde bakarsin ki yillar geçmis o acilarla geçen zamana verdigin gözyasi hiç degmezmisyürünen bu hayat yolunda yoldaki o çukura takilarak beklemeye degmedigini anlarsin lakin iste olanlar olmustur zaman bir anda geçmistir.

Sanki her sey bir rüya ya da hayat bir rüya ya da yasanilanlar bir rüya. Bazen anlasilmaz hangisinin rüya hangisinin gerçek oldugu muamma sir. Sadece sorgulamadan yasamak gerekir. Yasatmak yasamak gerekir.

Yitirilenleri sonradan görmek en büyük kayiptir. Onaramadan geçen yasanmisliklarla bir noktaya takili kalmak askin sarkilarini söylemeden aglamak sevildigini bilmemek adina gönlünü sevgiye kapatmak hep ben demek.

Yikintilarimiz bir deniz kiyisinda yikintilarimiza bakmak görmek en büyük erdemdir. Yikintilarimiz görerek insa etmeye yönelmek en güzelidir. Ödünç hançeri yüregimize saplamadan önce bunu fark etmek herkese nasip olmaz.

Hayat yolunda kendini suçlardan arindirmak için ön yargili olmamak gerekir. Arkanda kalanlara bakma önünde rast geleceklerine odaklan ilerle durma.

Çekilen sikintilar aski bulmak için belki yanittir beklide görmek için gönül kapini açmalisin sorgulamadan yasamalisin. Çok yanilmak belki de kalbini saglamlastirmak aski anlamak hatta anlamamak içindir ask anlasilmaz ki sekil verilmez ki birakirsin kendini onun kollarina ne gelirse sunarsa yasarsin gider.

Belki o zaman rüyami gerçek yasanilan hayat mi gerçek yoksa ask mi gerçek anlasilir ya da anlasilmadan hayat son bulur son bulduktan sonra hayat her sey anlasilir lakin oraya da bir seyler götürmek lazim ki karsilasasin yalniz kalmayasin.

 
Mehmet Aluç
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here