Hayat Devam Ediyor…

0
283
Gözlerimi açip saate bakmamla, yataktan firlamam arasinda saniyeler vardi bugün. Aman allahim kim kapatti bu alarmi ? Çok geç kaldim nasil hazirlanip yetisecegim ben. Hemen dolabimin basina gitmeliyim. Ne giyinecegim ki simdi daha karar bile veremedim. Su çok sevdigin omzu dantelli siyah elbisemi mi giysem acaba ya da siyah kotumun üstüne mavi ceketimi mi giysem ? Siyah elbisemi çok seviyorsun onu giyineyim en iyisi. Peki ya saçlarim off onlari ne yapacagim ? Baglasam mi ki, evet evet baglayayim hem bir defasinda saçlarimi bagladigimda daha güzel oldugumu söylemistin. Hafif makyaj yakisir mi sever misin ki makyaj yapmami ? Çok az da makyaj yapayim güzel oldugumu söyler insanlar hafif makyajla. Gerçi sen benim her halimi güzel buluyordun degil mi?
 
Evet nihayet hazirim bir buçuk saatin ardindan. Anahtarlarim nerede benim ? On iki de orda olamaliyim ve 20 dakikam kaldi nasil yetisecegim ben! Anneme sorayim en iyisi o bilir mutlaka;
– Anne anahtarlarim nerede benim ?
– Salonda masanin üzerinde ya kizim görmedin mi.
 
Ah aptal kafam kaç defa geçtim masanin önünden nasil oldu da göremedim anahtarlari. Sanirim sana gelecegim için heyecandan gözüm hiçbir seyi görmez oldu. Acele edip evden çikmaliyim hemen.
 
Neden bitmedi bu yol sadece 10 dakikalik bir yoldu oysa. Trafik isiklari sürekli yanip durmak zorunda mi ? Ya bugünkü trafige ne demeli sanki her sey seni daha geç görmem için ugrasiyor.
 
Oh sonunda bitti acele edip yukariya çikmaliyim. Ne zamandan beri bu kadar basamagi var ki bu merdivenlerin. Nefes nefese geldim cam kenarindaki masamiza. Sen tam karsimdasin. Ne yapmaliyim simdi elimi uzatip merhaba mi desem ? ben bu düsüncelerle ayakta dikilirken sen hemen elini uzattin beni bu düsüncelerden kurtardin. Aslinda sarilmani çok isterdim, çünkü çok özlemistim sarilmak iyi gelirdi. Ellerin ne kadar da sicakmis. Uzun zaman geçmisti unutmusum ellerinin sicagini. Bu düsüncelerle oturdum karsina, ne diyecegimi bilemedim ve sen yine bir kurtarici gibi yetistin konusmaya basladin;
– Nasilsin ? uzun zaman geçti seni görmeyeli
Yüzündeki o çarpik gülümseme yine beni benden aldi dilim tutuldu bir kaç dakika sürdü cevap vermem 
– Iyiyim. evet çok uzun zaman oldu. Sen nasilsin ?
Aman allahim bu kus nereden çikti böyle? Ne nasil olur bana dogru geliyor bu ! Hareket edemiyorum bir seyler yapmaliyim  yoksa gözlerimi kör edecek bu kus. olamaz geliyor bari gözlerimi kapatayim. O duydugum ses kahkaha mi ? ben mi yanlis duyuyorum yoksa ? Hayir, hayir dogru duyuyorum bu senin gülüsün.
– Sadece bir kus aç hadi gözleri
Yüzümdeki o mahçup ifadeyi hala hissediyorum.
– Bir anda ortaya çikinca korktum biraz …
Saatler geçirdik böyle. Sonra hava karadi kalkma vakti gelmisti.
– Eve gitmeliyim artik.
– Tamam beraber gidelim. saat geç oldu seni yalniz gönderemem bu saatte. Aklim sende kalir.
Yanlis mi duydum yoksa ? Aklim sende mi kalir dedi ? Kalbime neler oluyor böyle ? Biraz yavaslar misin ne oluyor böyle gögüs kafesimden firlamak üzeresin sanki.  
– Tamam gidelim o zaman.
Ne kadar çabuk bitti bu yol böyle. Hiç trafikte yok bu aksam. Oysa sana gelirken ne kadar da trafik vardi. Ya isiklar hepsi yesil neden hiç kirmizi yanmiyor ki. Hiç bitmesin istesem de yol bitti kapinin önündeyiz. Bir kahve içmek ister mi acaba ? tam ben bunlari düsünürken yine konusmaya basladin.
– Geldik. Benim gitmem gerekiyor. Ama yarin yine görüsür müyüz ?
Yarin mi ? tabi ki de görüsürüz. Deli misin sen seni bir dakika fazla görmek için her seyimi veririm ben, sen bana görüsür müyüz diye mi soruyorsun?
– Tabi görüsürüz. O zaman ben eve gideyim artik. Iyi aksamlar
– Iyi aksamlar
Ne güzel bir gündü bugün. Keske hiç bitmeseydi bugün. Ama olsun yarin yine görüsecegiz :).
Bir dakika bu seste ne böyle? Alarmim mi çaliyor? Ama sabah degil ki aksam, alarmi ben kurmadim ki. Tam bunlari düsünürken gözlerim yavasça açildi. Nasil olur saat sabahin yedisi mi ? Ben seninleydim bütün gün eve yeni geldim geceydi eminim, hava karanlikti. Gözlerimden yaslar akmaya basladi bunlari düsünürken. Her ser sadece bir rüyaymis. Oysa ne kadarda gerçek gibiydi, rüya olamazdi. Ellerinin sicakligini hissettim, kahkahalarin hala kulaklarimda çinliyor.
 
Sonra yatagimdan kalktim, gözümdeki yaslari sildim aynanin karsisina geçip;
Hayat devam ediyor. Bir rüyaydi, sabah oldu uyandin ve bitti dedim …
 
 
 
Rüyamda bile olsa arada gel olur mu ? Rüya bile olsa raziyim ben … 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here