Hayatta Hiç Bir Sey Tesadüf Degildir…

4
264

Bazen hayatimiza giren öyle insanlar olur ki  onlarin belli amaca hizmet etmek, bize bir ders vermek  kim oldugumuzu ya da olmak istedigimizi bulmamiza yardim etmek için bizimle olduklarini yüregimizin derinliklerinde hissederiz.

Bu insanlarin kim olacagini asla önceden kestiremezsiniz; belki oda arkadasiniz, belki  komsunuz, profesörünüz, uzun zamandir görmediginiz arkadasiniz, sevgiliniz ya da belki de sadece göz, göze geldiginiz bir yabanci…

Her kim olursa, olsun  o kader aninda  hayatinizin bir biçimde etkileneceginizi bilirsiniz. Bazen de hayatinizda öyle olaylar yasarsiniz ki, o anda bu olaylar size korkunç, aci dolu, haksiz gibi görünür.

Ancak firtina dindikten sonra; bütün bu olaylarin  üstesinden gelmemis olsaydiniz  asla potansiyelinizin, gücünüzün, azminizin ve yürekliliginizin farkina varamayacaginizi anlarsiniz.

Her olayin bir gerçeklesme nedeni vardir  hiç bir sey tesadüfen kötü ya da iyi  sans nedeniyle gerçeklesmez. Hastalik, yaralanma ve deneyimsizlikler  ruhumuzun sinirlarini test eden olaylardir.

Ister olaylar, ister hastaliklar, ister iliskiler olsun, bu küçük testler olmasaydi hayat hiç bir yere varmayan  düz ve sikici bir yol gibi uzayip giderdi.

Güvenli ve rahat, ancak bos ve amaçsiz…

Yasaminizi, basarilarinizi ve düsüslerinizi  etkileyen  insanlar, kimliginizi  yaratan insanlardir.

Kötü deneyimler bile birileri sayesinde yasanilan  ögretilerdir. bu dersler en zor ancak  en önemli olanlardir.

Eger biri sizi kirar, ihanet eder ya da üzerse size kalbinizi açtiginiz birine karsi dikkatli olmayi ögrettikleri için onlari ama yaptiginiz yanlis için önce kendinizi affedin ki onlar ida affedebilesiniz. Çünkü kendini affetmeyi bilmeyen baskasini affedemez bu gerçegi unutmayalim.

Kosulsuz sevin  sevebildiginiz her sey için TANRI,   ya tesekkür edin.

Sevebileceginiz her seyi kosulsuz sevin ki size baska türlü asla  hissedemeyeceginiz her seye kalbinizi  açmanizi ögrettigi için.

Her günün tadini çikarin, her anin degerini bilin  tekrari asla olamayacak An’dan alabileceginiz en fazlasini almaya bakin.

SIMDI’NIN gücünü  iliklerinize çekin, daha önce hiç konusmadiginiz insanlarla konusun, onlari dinleyin, âsik olun, zincirlerinizi kirin, yargilamayin ve gözünüzü zirveye dikin.

Basinizi dik tutun, çünkü buna için her türlü hakkiniz var. Kendinize büyük bir insan oldugunuzu tekrarlayin  ve kendinize inanin  eger kendinize inanmazsaniz hiç kimse size inanmaz.

Hayatinizi nasil istiyorsaniz öyle sekillendirebilirsiniz çünkü (INSAN DÜSÜNCENIN EFENDISI, KARAKTERIN KALIPÇISI, ÇEVRE, DURUM VE SARTLARIN VE ÖZELLIKLEDE KADERININ YAPIMCISI VE SEKILLENDIRICISIDIR.).

Kendi özgün yasaminizi yaratin çikin ve onu yasayin…

Oyunun kurallari sudur:BILMEK, KABULLENMEK, DENGELEMEK VE KENDINI SEVGIYLE AÇMAK.  oyun bittiginde  sah ve piyon ayni kutuya konur.

Evet dostlarim oyun bittiginde hepimiz  ayni yere gidecegiz öyle degil mi? Bize zarari disinda hiç bir faydasi olmayan geçmise takilip kalmak niye?

D.T.

4 YORUMLAR

  1. "sevmek… "

    bu kelime beni heyecanlandirmak, gülümsetmek, içimi kipir kipir yapmak için yetiyor:) baska yardimci unsurlara gerek bile kalmiyor:P

    ellerine saglik Lyram:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here