Her Yöne, Çok Daha Ucuza Konusmak Için

0
269
Yurtdisinda yaygin olarak kullanilan call-by-call (çagri bazinda tasiyici seçimi) telefon hizmeti artik ülkemizde de basladi. Gelisen teknolojinin bu alandaki uygulamalarini ülkemizde görebilmek ne güzel. Millenicom, Superonline, Koçnet ve Netone Telekom ile sehirlerarasi ve uluslararasi çok daha ucuza konusuyoruz. Abonelik, donanim, kart gibi zorunluluklari olmaksizin sabit telefonumuzdan kolaylikla kullanirken ekonomik açidan tasarruf etme imkani kazandik. Bu konuda ilk bakista özverili gibi görünen Türk Telekom, ne yazik ki çesitli kisitlamalarla bu sistemi kullanmak isteyen kullanicilarina yoluna tas koyuyor.

Hesapli Hat kullanicilarina izin yok, sehir içi aramaya da izin yok!

Konuyla ilgili bilgi almak için bu sistemlerden biri olan 1095 Netone Telekom müsteri hizmetleri ile görüstüm. Ilgiyle yaklastilar. Sistemlerinin sehir içi kullanima uygun oldugunu, hizmet vermek istediklerini ama izin verilmedigini söylediler. Dahasi bu sistemin cep telefonlarinda da kullanilabilmesi konusunda bile hazir ve istekli olduklarini ama Telekomünikasyon Kurumu düzenlemeleri geregi faaliyete geçemediklerini ifade ettiler. Bu durum bütün firmalar için de geçerli.

Anlasilan, kisitlamalarin kaldirildigi durumda her yerden her yeri ararken bu sistemi kullanmak mümkün olabilecek. Yani her bakimdan daha ucuz konusma imkânimiz olacak. Rekabet daha da artacak ve konusmak belki de sudan ucuz olacak!

Bu bizim hakkimiz degil mi?

Sizler de benim gibi düsünüyorsaniz lütfen el ele verelim, hakkimizi savunalim.

 

Telekomünikasyon Kurumu, Tüketici Öneri Sikâyet linki:

http://www.tk.gov.tr/Tuketici/Sikayetler_ve_Oneriler/sikayet22.htm

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here