Hesaplasma

0
355

  Kefaret
dedigin de nedir ki? Kim neyi ödeyebilmis ki geçip de gittigi yollardan. Kim
neye inanmali? Nasil olsa herkesin inandigi bir seyler var körü körüne.
Vazgeçmek mi, oturup gülmek mi, gülene aglamak mi, aglayanla gülmek mi gerekir?
Ya da hepsini birden yapmanin acisini yasamak mi? Aslinda o kadar kolay çalisan
beynim her seyi anlamlandirmaya çalisiyor da neye anlam buldugunu bilemeden
yorulup vazgeçiyor her seyden…

  Bazen o kadar üseniyor ki gülüsler yerinden kimildamadan, aciyi görerek yasamayi tercih ediyor sevinçler yerine. Öyle ki hangi dilde yazilmis ve söylenmis olursa olsun sözlere, müzige anlam yüklemesi bu yüzden. Bilmedigim bir dili çözen kalbim gözlerime dili yanik hüzünlerle gazeller yazdirip fikrime okutmadan derbeder ediyor hayatimi. Bitmek bilmeyen yaslar ve biten geceler sonunda mi anliyor zannediyorsun gerçegi? Hiç anlamiyor gerçekte, korkuyor kalbim düslerimin hatirlattigi seyden. Hayati bir çirpida silen beynim daha ne kadar aci çektirebilirim diyerek kalbime dalarken, düsledigi sey ne peki? Neyi bildim de aglatiyorum,  ne söylüyorum?

  Düs nedir? Düsünüp yolunu buldugun mu, bulamadigin mi, sürükledigin bendinle arkasindan kostugun ruhun mu?  Düsünüp de oldugun bir seyi gösteremedigin gibi, utanmayip hala daldigin sey ne?

  Kararli misin bu kez susmaya, çekip gitmeye, hayatini hayatindan çikarmaya? Yaktigin hayat degerli mi digerlerinin yaninda? Hangisi daha aci senin hüznün mü, baskalarinin hüznü mü? Seçimini çoktan yaptin da alistin mi peki? Alismayi seven beynin bu defa sana ters vaziyet aldiriyor. Nedenini sordun, cevapladin,  içine gömdün ve Fatihasini okudun ama öldügüne inanmiyorsun daha?

Çare yoksa, kaçaksan, varligin belirsizse, yoklugun hiçbir sey arattirmiyorsa kimseye… Senin yüzünden… Herkes hakli… Hey, hariç! Ufku yetim dengesizligin ne zamana? Ne zamana ölürsün daha? Daha… Daha…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here