Hirsizlara Dikkat – Hirsizlikta Siradisi Yöntemler!

0
107
3 Farkli Hirsizlik Vakasi. 
Artik hirsizlar, islerini profesyonellige çevirmis durumda, aman dikkat!!! Iste yasanmis olaylar. 
1- Kari-koca gece evlerine döndüklerinde koridorda hiç tanimaduklari bir adamla karsilasirlar. Bir anlik saskinliktan sonra yabanci adam bayana dönerek Madem bu geceyi kocanla geçirecektin niye beni çagirdin? diye hisimla sorar ve kizginligini belirten bazi hareketlerle evden bir anda çikar. Tabi kari-koca bu olaya bir anlam veremez baslangiçta. Erkek, karisina bu olaydan ötürü bir hayli kizar ve hatta onu bosayacagini bile söyler. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra Karako la çagirilan kari-koca, yakalanan zanli,suçlu ile yüzlestirilir ve olayin aslinda bir hirsizlik ol dugu anlasilir. 
2- Yine bir baska olayda kari-koca evlerine döndüklerinde evin içinde bir yabanci görürler,bu kisi gayet sik bir takim elbise giymis ve elinde telsiz olan birisidir. Karsilasma aninda yabanci, ev sahiplerine “Evinize hirsiz girdigi yolunda komsulariniz tarafindan ihbar aldik, ben sivil polisim, evi kontrol etmeye geldim” der ve devam eder, “Beyefendi asagida sokagin kösesinde ekip otomuz var, vakit kaybetmeden siz ekip otosuna gidip sikayet dilekçesi doldurun. der ve erkek hizla asagiya iner. Yabanci adam, “Hanmefendi siz de zinet esyasi veya paraniz varsa onlar kontrol edin” der, bayan hemen altinlarinin bulundugu yere gider ve sevinçle “neyse hala yerinde duruyorlar” demesiyle; yabanci bayanin kafasina agir bir seyle vurur. Yabanci da bayanin çikardigi yerden altin, para, v.s.leri alip hemen kaçar . Koca ekip otosunu bulamayip evine geldiginde karisinin baygin,altinlarin da çalinmis oldugunu görür… 
3- Özellikle bayan arkadaslar dikkat insanlar taksiye bindigi zaman çantasini hemen yanina koyar ya. Bunu bilen uyanik taksiciler söyle bir tertiple maksatlarina eriyorlar. Bahsettigim bayan yorgun argin bir sekilde taksiye biniyor ve çantasini sag yanina koyuyor. Bir nefesleneyim derken soföre gidecekleri istikameti söylüyor ve çantasindan selpak almak üzere sag yanina dönüyor ki çanta yok!! Önce bir araniyor bakiyor yere, saga-sola çanta yok!! Taksiciye hitaben çantam ile bindim fakat çantam simdi yok çek kenara der. Taksici gayet piskin ne bilim teyze ben senin çantani, unutmussundur bir yerde, inmek mi istiyorsun diyor. Ama teyzem uyanik. Hayir diyor devam et. Herhalde unuttum biryerde. Inecegim yerde ben sana evden parani öderim.. Yol üzerinde bir karakolun önünden geçerken, isiklar da duruyorlar. (Teyzem o istikametten götürüyor çünkü taksiyi!) Teyzecigim tam karakolun önünde kapiyi açiyor. Polis memurunu çagiriyor. Taksiyi kenara çektirip bir çirpida anlatiyor olayi. Meger polisler bu olayi bilirmis. Polis memuru taksiciye hemen bagaji aç diyor. Bagaji bir açiyorlar ki bagajda bir adam!!!! Binen müsterinin sag ve sol tarafina bagajdan dogru, çok özenle yapilmis,fark edilmeyen delikler açiyorlar ve hooop çekiyorlar çantayi bagaja!! Çanta çok büyükse çekemiyorsa içine dalip cüzdani telefonu falan aliyorlar! TAKSIDE BAGAJLARA dikkat! 
Mutlaka bu notu çevrenizle paylasin. susmayin. Sira size gelmeden 
HIRSIZLARIN YENI KAPI AÇTIRMA YOLU!! 
DIKKAT KAPI ALTINDAN SU GELINCE HEMEN KAPIYI AÇMAYIN !!! 
Gelen soyguncular, size kapiyi açtirmanin gürültüsüz bir yolunu bulmuslar. Bunun için kapi esiginden su döküyorlar. Siz bu suyu fark edip de nereden geldigini anlamak için kapiyi açtiginiz anda agzinizi kapatarak sizi evin içine sokup etkisiz hale getiriyorlar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here