Hu Hu Ne Yaman Hayat Bu?

2
225
Diri diri gömülen çocuklarin,
Zincirleri Sakirdayan kölelerin.
Zindanlarin Çarmihlarin sesi gelmiyorsa okurken  bu kurani anlayamazsiniz …  sen onu anlayamazsin demisler.
 
Ne gördün dedim öfke varmi yumruklar sikilimi? dedim “Yo dedi  “Vargit isine senbu kitabi anlamazsin dedim… demisler
 
iki tefeci bankerin ülkeleri borç ve faizle kendine  zebun ettigi bir dünyada yasamak yasamakmidir buna iktisatmi diyecegiz…  demisler.
 
Su islamin dedigi bir olursa malim mülküm elden gider diyor. Zenginin korkusu ile yoksulun durumu ne hazindir.. dimi demisler
 
Günah nedir diye sordular. yaptiginda kimselere söylemedigin ve seni için için rahatsiz eden seylerdir.. onlar demisler.
 
Simdi iyi niyetlerimi bir bir yargilayip asiyorlar… demisler.
 
r .ç. ve selamlar…

2 YORUMLAR

 1. bu konuyada bir yorum yapayim.

  EBU LEHEP RESULULAHA SORDU
  Ben iman edersem bana ne var
  Bütün müminlere ne varsa sanada o var…
  Beni baskalariyla esit tutan din olmaz olsun. Dedi ebu lehep.
  Iste insanlik tarihi bunu yaziyor bu insanliga derim

  simdilerde evrim geçiren marksizimde sinif saltanati militarizm de Asker saltanati demokraside meclis ve gizli odaklar saltanati kapitalizim de para saltanati sürüp gidecektir çünkü sayilan tüm sistemlerde hukukun mutlak üstünlügü diye bir sey yoktur bu yasalari birileri yapar ve bu sistemlerde muhakkak birileri hukukun üstündedir onlar aciktiklari zaman helvadan tanrilarini bu yiyen Ebu cehiller olurlar.

  yani halkinin insanlik haklarini yiyenlerden olurlar sekli tarih boyunca isleyip duruyor ve bu sistemin bu dislileri arasinda her zaman mazlum biraktiklari halkin helva yapip yiyorlar iste bunada insanlik ve medeniyet budur diyorlarsa vay halimize ama bu ne zamana kadar acaba demekte geliyor içimdeki bu viçdanimin hür sesinden derim.

  iste Ebu lehep devrinden kalan bu günü geçmis olan ilaç misali sifa yerine insanligi zehirleyen yasana gelen bu hayat sekli ve sistemi böyledir
  1-adi ortaklik 2- limitet ortaklik 3- komondit ortaklik 4- kooparatif ortaklik 5-anonim ortaklik 6- holdink ortaklik 7- özel siketler 8- küçük esnaflar 9- komonizim denilen ve kurtarici sanilan marksizimde bir tür sistem olarak bu halkin bu insanligin kalkinmalari için planlanmis degil halkini isçi sifatinda kölelestirip halkin sirtinda tahti ravanlarda gezmek için kugulanmis özel sistemlerdir.

  iste Ebu lehep bunu yasadi hazreti muhammet de Allahin dinini savundu oda insanlarin esitligini ortaya koydu derim ve simdi bizler hangi saftayiz acaba derim r.ç.

 2. ahkaf suresinin 26- 32. ayetleri arasindan anlasilan misali olan kum tepeleri ve o kum tepelerine çikanlarin yani ahkafa çikanlarin daima baslari döner ve dönmektedir de.

  onun için özetle saydigim su patronculuk sekillerine ebu lehep ve ebu cehil safinda bu kum tepelerinden bir yer tutan ve onlardan seytani olan ilhah ve keramet alarak kral ve patron olanlar bu ahkaflara kendi starajik çadirlalini makamlarini kuranlarin hiç birisi Allahin ve de halkin yani onlarin safi degildir.

  çünkü onlar kendilerine özel kum daglari kum tepelerinde kendilerine uyumlu sakilde aynen erkegini öldüren kara disi dul örümcegi misalinde özel yerler yani özel sirketler ve çok özel ortakliklar sirketler olarak kendi yerlerini tutmuslar ve kendi aglarini hepside kendince kurmuslar.

  iste o aglara bu tür oltalara düsen her halk orada onlara bir eskiya teknigiyle onlarca soyulmak için ve patronca usüllerle kurdugu ve seytanca ve patronca kralca ve ruhbanca olan bu tür tuzaklarda halki bunlar buralarda sömürenler ve onlar halkinada hep tepelerden bakan olmuslardir ama bunlarin dini ölü bir dindir oldugunuda Allah Ahkaf süresinde ve belet suresinde ortaya koyuyor derim.

  insanlik siyasi sosyal ekonomi ticari alanlarda daima bir bütündürler ve orada halktan biri olmak ve bu esitligin safinda yerini almak ve bunu devamli savunmakta gerçek olan ve ölü olmayan bir din sahibi olmaktir.

  yani o kum tepeleriden düzlüge esitliklere ve tabiat kanunlarina inmektir ve ona boyun egmektir yani mutlu ve mesut insanlar olmaktir bu islam dininin evrensel olan ilk sarti ve seriatida budur zaten baskasida bu insanliga hiç yakismaz ve yakismiyorda derim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here