Hulk-Ikinci Nefes-Mistik Olay-Sinirda-13 Haziranda Sinemalarda Gösterime Girecek Filmler

0
204

Evet iste yeni bir renklidergi.com servisi ile karsinizdayiz sevgili dostlar. Bundan böyle elimizden geldigince vizyona girecek filmleri sizlere tanitmaya çalisacagiz.

13.06.2008 (hehe 13. Cuma) tarihi itibari ile vizyona 4 film girecek.

  • Ikinci Nefes
  • Mistik Olay
  • Hulk
  • Sinirda


ikinci nefesIkinci Nefes: (Second Breath)

Amerikan filmlerinden sira kapabilen bir Fransiz filmi perdemizde. Böyle söylüyorum, çünkü Amerikan film endüstrisi ürünlerine okadar çok bulandik ki, diger ülke sinemalarini hunharca geri çeviriyoruz. Dikkat en azili katilin bile savunmasi aliniyor. Kaldi ki bu tarz yapitlara sirf bu yüzden bile sans tanimali diye düsünüyorum.

Filmimiz bir tavsan kaç/tazi tut filmi. Evet dogru tahmin ettiniz, filmin kahramni bir hirsiz ve tövbe etmeye hazirlaniyor. Aaa, ne kötü parasi bitmis abimizin. E dogal olarak tek dogru bildigi isi son kez yapacak.

(Niye ki? Ileride bir aksilik olsa paran bitse ne olacak? Ne gerek var tövbe etmeye. Degil mi ama?)

Takimi topluyor, ise koyuluyor, tam her sey yolunda derken kendini bir tuzagin içinde buluyor. Yandim Allah! deyip ortami düzeltinceye kadar muhbir damgasini yiyiveriyor. Sonrasini bilet lip izlemeniz gerekecek.

Mistik Olay: (The Happening)

mistik olayNight Shayamalan denince hemen bir adim geriye kaçiyorum. 6. His (Sixth Sense) Bruce Willis abimin de müthis performansi ile gizem filmlerinin bir anda patlamasina sebep olan yönetmen; Köy (The Village), Isaretler (Signs) filmleri ile tam bir hüsrandi benim için. Gelin birlikte bir göz atalim bakalim ne menem bir fil imis son yapiti?

Ortalikta kol gezen bir ölüm var. Insanlar patir patir dökülüyor tabiri caizse. Kahramanimiz ise çatirdayan evliligini bir kenara birakip ailesi ile birlikte yollara düsüyor. Amaci ailesini ve kendisini bu ne idügü belirsiz insan hasatindan kurtarabilmek. Komsusu ile birlikte Pennsylvania’ya ulasmaya çalisirlar.

Merak ettigim nokta su: Son filmi 6. His kadar gizemli ve iyi kurgulanmis bir film mi, yoksa Köy ve Isaretler filmlerindeki gibi “Bu mudur?” dedirtecek kadar yavan bir sonla mi karsilasacagiz?

Hulk: (The Incredible Hulk)

hulkYesil dev sinema perdesine geri döndü.

Devam serisi çekilmeyen süper ya da ucube kahraman filmi kötü filmdir! Gibi bir histeriye kapilan Amerikan sinema endüstrisi ürünü bir yapit. Modern bir Dr. Jeykll, Mr. Hyde uygulamasi olan filmdeDr. Bruce Banner Mr. Hyde olmaktan kurtulmanin yollarini ariyor. O kadar kötü adam sendeki bu gücün heder olmasina izin veri mi? Vermez elbet… Bu sebple pesine süper Mr. Hyde takiyorlar ki, o da Hulk kadar güçlü. (E, Madem ne yapacaksin Hulk’u falan yap 1 milyon tane… Sonra da dünyayi mi ele geçireceksin, ülkelere santaj mi yapacaksin? Ne yapacaksan yap iste…)

Bruce Banner seçim yapmka zorunda kaliyor. Ya ömrünün geri kalanini Hulk olarak geçirecek, ya da insan olarak diger süper manyaklarin ates talimi yaptiklari masum insanlardan biri olacaktir.

Erkek okuyucuya not: "Bu filme sadece Liv Tyler için gittiginizi yaninizdaki bayana hissettirmemeye çalisin, emi?"

 

Sinirda: (Frontiers)
sinirda“Igneyi kendine çuvaldizi baskasina batir!” atasözünü Fransiz yönetmen Xavier Gens bir sekilde ögrenmis olmali. Günümüzde geçen hikayede, basta Fransa olmak üzere etrafa insanlik dersi veren ülkelerde yükselen trend fasizm oldukça kanli bir sekilde izleyiciye aktariliyor.

2007 seçimleri sonucu özellikle varoslar savas alanina dönmüstür. (hmm, ben bu sahneyi zaten izledim haber bültenlerinde. Fransadaki olaylar…) Bunu firsat bilen bir hirsizlik çetesi yüklü bir is kaldirip, çete üyelerinden birinin kürtaj olabilmesi için gereken parayi da saglayabilecektir. (Hmm, hirsizligin hakli sebebi olur mu?) Lakin isler sarpa sarar ve çetenin bir kismi bir pansiyona siginir. Pansiyon sahibinin Nazi oldugundan ve baslarina geleceklerden bihaberdirler.

Filmlerin; oyuncu, senaryo, yönetmen vs… detaylarina girmedim. Zaten bir film ilginizi çekiyorsa daha detayli bir arastirmaya zten gireceksiniz. Yok eger ilgilenmiyorsniz da film hakkinda aklinizda birkaç emare birakmak benim için yetr de artar bile…

Kaynakça: Sinemalar, beyazperde, imdb, cinealanya

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here