Ice Age, Buz Çagi Sinemalara 3D Olarak da Geliyor!

0
193

Daha önce buz devri geliyor demistik hatirlarsaniz. Hatirlamayanlar için hemen bir hatirlatma da yapiveririm hiç sorun degil. Esas bomba baslikta da gördügünüz üzere seriyi 3D izleyebilme imkaninin olacak olmasi.

O da neymis yahu demeyin. 3D ya da 3B özel gözlükler ile özel çekilmis filmleri özel bir biçimde 3 boyutlu olarak izleyebilmenizdir. “nassi yaaniiii” diyenler için ikinci bakiyi ne yazik ki yapamayacagim. Lakin sizi hemen suraya alabilirim.

3 boyutlu oyunlar, 3 boyutlu resimler, 3 boyutlu yazilar. Bildiginiz üzere düzlem iki boyutlu ekran, kagit, sinema perdesi vs… Iste görselligi bir adim daha ileri götürmek isteyen teknik insanlar özel kameralarla çektikleri filmleri yine özel gözlüklerle izleterek sanki filmin içindeymissiniz gibi izlemenizi sagliyorlar.

Haydi o zaman Ice Age ya da animasyon manyagi olarak kendimizi bu müthis sona hazirlayalim.

Nasil mi?

Onu da Edebiyat tarihçiniz bulsun!  =)
 
Not: Tabi ki unutmadim nerelerde 3 boyutlu izleyebileceginizi yazmayi. Sadece sizi denemistim, bakalim gözleri arayacak mi diye. Hah, evet dogru yerdesiniz. Ice Age, buz çagi filmini Cinebonuslarda GNCTRKCLL sponsorlugunda izlenebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here