Içimden Geçenler

2
207

kaçan kizDile gelse kelimeler de bir anlatabilsem, bir söyleyebilsem diyeceklerimi. Olmuyor, olmuyor. Ya ben kaçiyorum, korkuyorum yazacaklarimdan ya da…

Çaresizim. Korkuyorum insanlardan, dostlardan hatta kendimden bile.

Etrafimda her seye yabancilastim. Ben uyurken bu kadar da degisemez ki her sey, olabilir mi bu? Ya da ben çok saf kaldim. Kizgin miyim, yoo hayir hayir. Degisen dünyada öyle zor ki insan kalmak neden kizayim.

Galiba buldum, içimdeki kaçma istegini, korkularimin nedenini. Ben hayal kurmayi özledim. Pembelerle dolu, kizginligi karsilayacak sözcüklerin bulunmadigi masum dilleri özledim. Gözyasalarinin yalnizca mutluluktan aktigi, sonu hep mutlu biten masallar okumayi özledim. Ardima bakmadan kosmayi, tümseklerden atlamayi, nefesimin tükendigi anda yorgunlugumu unutup yola devam etmeyi özledim, Içimdeki hür maviliklerin özlemine alabildigine dokunmayi özledim. Yerilmeden, elestirilmeden neden, niye gibi tüm sorulari yalnizca kendi dünyama saklayarak ve bazen de unutarak, kendi filmimi döndürmek istedim.

Tüm bu isteklerim çok mu gerilerde kaldi, ya da birileri benim gizlerimi çözüp hepsini bir portala tikip, onu da balinaya mi yutturdu?

Ah! Çocuklugum ah! Bir reklam filminde küçük kizin söyledigi dizelerde kalbimin derinliklerin ne iyi ettin de firladin:

“Gökyüzüne merdiven

Uçsam çiksam sevgiden

Bulutlarla oynasam, günese dokunmadan.

Yagmur olsam, topraga düssem

Çocuk olsam yeniden!”

G.S.

2 YORUMLAR

  1. hahaha facebooktaki fotograf ve durum mesajlarinizdan belli cicim.

    canim gizyazar, hangi reklam bu bilemedim ama bi o kadarda merak ettim seker???

    özlemlerinizin nedenine deginmemissiniz pek cicim ya? Ne oldu da özler oldunuz onca seyi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here