Iki Ihtimal Var Ya Uyursak Geçecek Ya Da Ölsek de Geçmeyecek !

0
460

 Hafif rüzgar var, ‘shouldn’t come back’ kulagimda , adimlarimi sayiyorum. Kaldirimlar eskisi kadar fiyakali degil onu farkettim, halinin desenleri de bi tuhaf, çimenler yesil, toprak kahve, caddeler soluk gri … Gökyüzü? .. Bilmem bayadir bakamadim. Basimi, yerden, gittigin yoldan, biraktigin izden, uzaklasip döndügün sokaktan, en son seninle dinledigim sarkidan, seninle yürüdügüm yoldan, giderken yere akan gözyasimdan alamadim… 

Yazar degilim, sair ? Belki biraz.. O da acinasi bikac kelimeyi kafiyeli yapmaktan ibaret. Hicbir seyim ben. Sifir dedikleri yerdeyim. Hatta eksilerdeyim, dipteyim, kimsesiz ve çirkinim. Tirnaklarimi kesmeyi beceremiyorum hâlâ, o yüzden ellerim de çirkin. Alistim ama geçmedi. Sabahattin Ali’nin dedigi gibi alisirsin ama geçmez, asla geçmez, gecmeyecek denilen seyler iste..
 
 
Sen bilmezsin senden sonra yaptiklarimi anlatayim söyle dinle biraz, bu arada ne de güzel gülmüssun resminde .. ( Içim aglar, dislerimi sikarim ama önemli degil, degildi en azindan onun için )
Her neyse dinle ;
Once resimlerine baktim tek tek, tarih tarih , elini uzatmissin bitanesinde, tutmaktan utanmisim çekmisim, kim yakalamis bu resmi bilmem … ( Icim hâlâ ask burda )
Sonra sana yazdiklarimi okudum, aglayarak , senin bana yazdiklarina inanmaya, sana inanmakta israrci olmaya devam ettim, etmek istedim. ( içim hâlâ umut burada)
Gecmisteki mesajlara göz gezdirdim, ’ Senden baskasiyla yapamam’ , ‘Sen gitme, beni birakip gitme’ , ‘Ömrüm ol’ , ‘Benimle kal’ , ‘Senden asla sikilmayacagim, ömrümün sonuna kadar sana dalacak gözlerim’ , ’ Besiktas maçlarina gidicez di mi askim? 
 
Gözlerin ve bakislarin .. Yesilim .. ’ , ’ Sen çok b/ask/asin. ’ , ‘Salonumuz siyah beyaz olsa .. ’ , ’ Kizimiz olursa sana benzesin. ’ , ’ ’ Bana Kur’an’i ögret olur mu? ’ , ‘Sana babandan daha iyi bakacagim inan’ , ’ Beni sabah namazlarina kaldir hep ..’ ’ Sana istedigin o fotograf makinesini alacagim’ , ‘Italya’ya gidecegiz, söz’ …. ( Icimde gözyasi , icimde yangin, içimde berbat bi duygu, içimde yarim kalmis asla tamamlanamayacak cümleler ve bir beden, içimde hic dinmeyecek bi aci var burada)
Ve gittin ; öldü herkes, her sey. Gececek demistin, geçmedi sen geçip gittin, gülümsedin, abartip sevdin , evlendin, ama gececek demistin o gün de inanmistim sana. O gececek dediyse gececektir.. (Icimde yanilmislik var burada)
Ve öldüm … Tüm bedenimle, tüm benligimle, tüm duygularim ve hayallerimle, seninle, siirlerimle , cumlelerinle, gidislerinle … Öldüm berbat bi sekilde. Acimasiz bi intihar eylemimdin. Defalarca ölebildigim bi intihar, ne diyordu sair ’ Ölüm vardir, ölümden önce gelir … ’ Geldin, ’ Ömrüm Ol’ diye basladin cümlene ’ Ölümüm Oldun’ diye bitirdim cümleyi. Hep derim; topragimiz bol olsun..( Içim müthis bir sekilde yok burada, ben yok, ölüm var defalarca acilar içinde ölümler .. Içim yok burada, hasret var buram buram, tam buram bak tam buram bide ‘Ölümden önceki ölüm’ sairin yazdigi satir benim ! 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here