Ikinci Tekini Ne Zaman Atacaksin?

18
180

Size  ilk okul 1. siniftayken okuma kitabimizda olan ve onu okudugumuzda çok güldügümüz bir hikayeyi anlatmak istiyorum naçizane:

Adamin biri bir gece yarisi o günün sartlarinda hana gitmis ve hancidan o gece yatmak için bir oda istemis. O da

“Tek bir odam kaldi onu da sana vereyim ama o odanin altinda yatan çok aksi bir müsterim var. Aman sakin tikirti falan yapma, çok sessiz olacagina söz verirsen o o dayi vereyim bari sana” demis.

Adam çaresizce kabul etmis ve odaya dogru yollanmis. Yavasça kapiyi açmis, sessizce içeri süzülmüs. Soyunmak için sandalyeye yavasça oturmus ve ayakkabisini ayagindan tekini çikarmis. Tam o sirada nasilsa bir dalginliga gelip ayakkabisinin tekini pat diye yere ativermis.

Sonra da “Aman ben ne yaptim? Umarim uyanmamistir alttaki komsu…” demis ve diger ayakkabisinin tekini yere yavasça birakmis ve soyunup yatagina yatmis.

Saatler sonra odasinin kapisi yumruklanmaya baslamis, o da içeriden “Kim o?” diye seslenmis korkarak. Disaridaki o aksi adam da ona “Be adam ikinci tekini ne zaman ataçaksin, kaç saattir seni bekliyorum…” diye tekrar gürlemis.

Ve bu hikaye de böyle bitmis. Iste biz o zaman buna çok gülerdik.

R.Ç.

18 YORUMLAR

 1. bu hikaye böyle gerisi zaten yok

  adam zaten onun aksiligini bilerek durumu bastan kabullenmis oldugu açik

  belki özür bile dilemis olabilir basina bir bela satin almamak için

  hani derlerya yigitligin onda dokuzu kaçmak biride hiç ortada gözükmemek

  demekki defi bela demistir özür bile demis olabilir

  yorum serbes. r.ç.

 2. bu hikaye biz çocuklara okumayi sevdirmek için onun içine birazda komik bir olay koymus bu hikayeyi yazan hocamiz o her kimse

  ve ayni zamanda biz çocuklara sabirli olmayida tavsiye ediyor bence

  çünkü harp çikarmak çok kolayda barisi saglamak çok zor

  dünyada çok çesitli huyda insanlar var onlarin gönlüne göre serbet vermek büyük sabir ve olgunluk isidir bunu her insan basaramaz derim.

  ama o arkadas bunu basarmisa benziyor bu hikayeden bu anlamda çikiyor bence

  size bu yorumlariniza karsi bir hikaye daha anlatayim

  yolcunun biri bir çesmenin yanindan geçerken o çesmeden su dolduran kizlardan biraz su vermelerini istemis birtanesi o yolcuyu azarlamis su vermemis bir tanesi ise testisini ona vermis içmesi için ve suyunu içmis

  ve sonra ona su vermeyen kiza sana iyi huylu bir koca nasip olur insaAllah demis

  ona su verenede sanada aksi bir koca nasip olsun demis onada

  ve o zaman bu ters olan olayi ondan bir açiklik getirmesini istemisler ve oda demiski onlara eger bu aksi kiza aksi bir koca düserse onlar geçinemezler iste ona iyi huylu koca nasip olsunki onu o kocasi idare etsin içindir

  iyi huylu kiz içinde bu güzel insan her insanla uyum saglar onada onun için öyle söyledim demis ve duasina ve tesekkürünü yapip yoluna devam etmis iste bu hikayede böleyledir. ve yorum serbes. r.ç.

 3. SABIR,SABIRR,SABIRRRR………
  Herseyin basi sabretmekten geçiyor…
  Çok güzel bi hikayeymis tesekkür ederim kendime bol boll ders çikarabildigim bi yazi oldu… =))

 4. ewet delisey bende sabah kusuyum.Her gün okula gittigim için genelde sabah erken açarim.Sabahlar benim için çok kiymetlidir.Normalde herkez gece yatarken kitap okumayi sever ama ben sabah erken kalkip en az 50-60 sayfa kitap okumadan evden çikmam.Bu aralarda renkli dergi benim ugrak bi mekanim oldu burdaki yazilara bayiliyorum….

 5. genelde polisiye ve aksiyon seviyorum türk klasiklerinin hemen hemen bitti.yaklasik 2 yildir sürekli yabanci yazarlari okuyorum.Müptalasi oldugum yazarlar var mesela dan brownun bütün kitaplarini okudum.davinci sifresi,melekler ve seytanlar, digital kale ..v.s.
  suan elimde elif safagin ask romani var simdilik güzel gidiyor.Kitap içinde kitap anlatiyor.Çok farkli bir tür.Genelde ask konulari bana sikici gelir ama bu tür temali romanlardan ilk begendigim stephen megerin alacakaranlik kitabiydi.Daha sonra onun bütün serisini okudum yeni ay ,tutulma ,safak vakti falan …
  Kitap okumayi seviyorum.Her kitap televizyon kumandasiyla zaplamak gibi.Bir kanali sevmezsen ötekine geçmen gibi.Sevdigin kitabi bulana kadar degistirirsin.Ama herkezin sevdigi bi kanal olmalii…… =)

 6. ooo süpersin sen yaa:)) devam et devam… hani bana demistin ya tavsiyen nedir diye? yani yazabilmek için dolmak lazim önce ki bosalabilesin… zaten dürter bisiler seni yazasin gelir benim gibi ota b…ka siir miir yazarsin:))))

  ama bunlarin içinde anlamadan bir bakmissin dökülüyor bisiler ve süper oluyorlar. önce kendin begenmelisin… sen begendikçe daha iyisi de çikar o kalemden. ve tabi en önemlisi yürek… hissetmek… hissetmeden olmuyor…

 7. Delisey ben aslinda çok fazla sey planliyorum.Tam yazmak için kalemi elime aliyorum ama hepsi biranda yok oluyor.Bende demek ki hazir degilmisim diyip, bütün hevesim kursagimda birakiyorum kalemi.Ama renkli dergi ve sizler özelliklede sen bana bu konuda çok sey kazandirdiniz.Artik kalemi elime aldimmi kagitlar eskisi gibi temiz kurtulamiyorlar elimden.Dün gece Ask tan biraz okuyunca içimde bisiler oldu ve bi hikayeye basladim eger basariyla bitirebilirsem ,bu hikayemi sana ithaf etmek istiyorum.Haberlerimi bekle bittigi gün sana meil olarak yollayacagim…

 8. ohhoohooo ben sana ne yapabilirim ki küçük ari??? sende yoksa eger… su kovanin dibi meselesi:))) kovanin dibi yoksa okyanusta bile dolmaz ya hani…

  ben sadece bende olani paylastim birlikte paylastik istee:)) tamam bekliyorum mailini sabirsizlikla hemde… çok mutlu oldum ben simdi biliyor musun:)

 9. Benim gibisin yanii.Içten ve hissedilerek söylenen bi söz benim için herseyden kiymetlidir.Zaten mutluluk elle tutulur bisi degildir.Ve ben elle tututlur seylelerle mutlu olanlari anlayamiyorum.Ya ben mutlu olmayi bilmiyorum yada onlar mutlu olduklarini saniyorlar….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here