Ikiyüzlüler Sarmissa Dört Bir Yanini

10
416

Insanlarin içlerini görebilmek ne kadarda aci bir his… Ikiyüzlü insanlar meger ne kadar da çoklar! Suratima gülüp, ardimdan konustuklarini ya da o an içlerinden neler söylediklerini bilmek ne kadar da kötü…

Hayat bu degil!

Bu adil degil!

Oysa ben  de biliyorum ki tüm bunlar sevinçler gibi, iyiler gibi hayatin içerisinde. Önceleri izliyordum hayati, sonra bakmayi ögrendim, simdiyse görmeyi… En can yakici tarafi ama en gerçek tarafi görmekmis. Bedenimdeki bu bir çift göz meger neler anlatmak istiyor insanliga. Zor, evet görebilmek çok zor. Maalesef kimse cani yanmadan görmeyi ögrenemiyor. Belki de kabullenemiyor.

Gerçegi kabullenmek çogu zaman zor gelir bizlere, hep kendimizi kandirmaktan yanayizdir… Bu gözler sadece kötüyü görmez. Hayata bakmayi bilmek lazim. Iste yine basa dönüyor döngü. Izlemek, bakmak ve görmek. Ne tarafta duracaginiza karar verdiginiz an, izlemekten vazgeçtiginiz an, bakmakla görmenin farkini ayirt ettiginiz an hayata hazirsiniz; nefes almaktan korkmuyorsunuz demektir.

Yasamak için her zaman bir sebep vardir. Hiçbir sebebim kalmadi demeyin! Kendiniz için yasayin! Ki bu en büyük sebeptir bence…

10 YORUMLAR

 1. Zuzum hayatin kendisi bir okul .Ben senin bu okuldan basariyla mezun olacagindan eminim. Kalemine saglik sevgiyle kal yavrum yüregin hep güzelliklerle dolsun.

 2. Bu okuldan mezun olma gücünü bana veren sensin annem. Korkmadan ilerleyebiliyorum ve bunun tek nedeni sensin annem benim, herseyim! Iyiki varsin! Seni çok ama çok seviyorum! Zuzun sana ölür ölür =)

 3. =) Sanirim en mantiklisi bu olacak, daha fazla içim acisin istemiyorum. En büyük zenginligim etrafimda içini görebildigim duru, tertemiz insanlar olmasi… Yorumun için tesekkür ederim Serkan abi, beni çok mutlu ettin.

 4. Dostlarimizi iyi secmeliyiz, aklimiz ve kalbimizden cok, ruhumuza hitab edebilen dostlari kaybetmemeye calismaliyiz diye dusunuyorum.

  Tabi bu her zaman mumkun olmuyor. dediginiz gibi yasamak icin sebebimiz var.

  Milyonda bir sans olarak gelmissek bu dunyaya, kendimizi ikinci plana atmaktan kurtulmaliyiz artik. Sevgiye olan inancimizida muhafaza ederek …

  saygilar.

 5. can..anladigim kadariyla senden çok çok büyügüm.. yasam yasanilarak ögrenilir..evet sen bu yolun daha baslarindasin..zamanla gidecegin yolunu kendin belirlersin..hepimiz hata yaptik..yapmaktayiz..seneler sonra yanibasimizda ki insanin ikinci yüzünü gördük..görmekteyiz..öyle bir an gelecek ki iste dostlarim bunlar diyeceksin.zaman evet zaman..Ve bir gün bu okuldan çok sey ögrenerek mezun olacaksin..sevgili neshe.. yolun hep ama hep açik olsun…yüzünde hep tebessüm olsun..hep mutlu ol

 6. 21yasindayim ama anladim ki hayatta ögrenilenlerin yasla alakasi yok; çünkü hayat seni dinlemiyor=( büyüksün, küçüksün dinlemeden savuruyor… ama biseyi daha biliyorum ki; herseye ragmen yasamaya deger, çünkü bunun için sebeblerim var.. =)

  yorumun için çok tesekkür ederim, seninde yüzünden gülücügün olsun hep ama hep! =)

 7. eveett neshe senden çokk çokk büyügüm… yasadikça bazi seyleri daha iyi anliyorsun ben bunu demek istemistim..tabiki yasamak çok güzel..herseye ragmen..çoook çook güzel..yolun hep açik olsun..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here