Ilk Cinayet – Habil Ile Kabil

4
340

Iki kardes,

Iki candi onlar!

Adem ile Havva çiftinin çocuklari;

Habil ile Kabil..

Kabil Iklimya ile evlenmek istemisti sadece

Iklimya Lebudadan daha güzeldi çünkü

Onun Habille evlenmesini istemedi.

Kendi ikiziyle evlendirmemislerdi Kabili.

Çok kiskanmisti Kabil.

Habilin Allahin favorisi oldugunu düsünen Kabilin kiskançligi

aci bir ölümle sonuçlandi..

Ölüm mü?!

Nereden bilebilirdi ki ölümü?

Nasil ölebilirdi birisi onu bile bilmiyordu.

Yazildi ilk cinayet deftere.

Toprak çekiverdi içine ilk kani!

Kabil yapmisti bunu.

Ikisi de bilmiyordu ölümün ne oldugunu.

Nasil olurdu ölmek bilmiyorlardi.

Habil o yasadigi seyin ölüm oldugunu anlamamisti bile.

Yeryüzündeki ilk cinayet olarak geçti deftere.

Yeryüzündeki ilk kan.

Ilk kardes katili Kabil,

Ilk cahil insan!!!

4 YORUMLAR

 1. bu habil ve kabil konusu ve islenen o cinayetin nedeni kuran açisindan bir kiz meselasi degildir bunu kiz meselesi yapanlar tevratçilardir önce bunu bilelimki yanlis hedeflere gitmeyelim derim.

  bu mesela kurana göre bir hayir ve ibadet olayi meselesidir bir sosyoloji hayati yasamak sekli meselesidir oldugu anlasilir ki bu hal bütün insanligi hala ilgilendirmektedir.

  yani ezenle ezilenler meselesidir ve bu davada o gün bugün devam ediyor onun için dünya insanligi kan, kin , nefret, göz yasi içinde ve bunalim içindedir iste ölen taraf bu yanlisi düzelmek istedi öldürende hayir kraliniz efendiniz patronunuz ben olacagim buna karsi olani öldürürüm dedi ve öz kardesini o anda derhal öldürdü.

  ve hala öldürüp duruyoruz öyle degilmi ve o kraklik ve tagutluk zenginlik bencillik hali bir insanlik davasidir bunun savasini hazreti muhammetde verdi ve bu hak savasimiz hala bu haklarimizi alana kadar devam eder derim iste kurani acimiz özetle budur derim r.ç..

  sakin kusura bakbayin ve bu sözümüzede sakin alinmayin derim r.ç.

 2. yoo hiç alinmadim internetten arastirdim benim babam imam aslinda onada sorabilirdim ama soramiyorum :)) terzi kendi sökügünü dikemezmis aslinda kesin bi bilgi bilmeden yazmak istememistim ama oldu bi kere o zaman söyle diyelim kimse bu yazimi gerçek olarak algilamasin lütfen özür dilerim..sadece bi yazi kendinize iyi bakin sagolun..

 3. kuranin kendisi misallerle doludur ve onlarla bilgiler verir ve onlar her zamanin her olayina göre yoruma açiktir.

  mesele bunlara ucu açik diyebiliriz birde ucu kapali onlarri sabit olanlari vardir iste bu iki tarafida insanlara kapatanlar ve dini ve kurani menkibelere rivayetlere rüyalara vesaireye baglayip kurani disarida tutup onu ölülere okunan bir kitap yapan bir sinsi kuvvet vardir iste onun tesiriyle yüksek din kurumlari dahi hareket etmek zorunda kaliyorlar ve düsünen arastiran insanlarida güvensizlige düsürüyorlar ve isleri bir birine karistiriyorlarki birileri dini para kazanmak için halkini tembellige alistirip zikir dedikleri bir takim bas sallamal oyunlarina özendiriyorlar ve üretilmis dualar satmakla ve daha bir çok seyleride satmakla cahil biraktiklari halkinin sirtindan daima din ticaretiyle kazanirlar çünkü en kolay para kazanmanin yolun biriside din yolu olmustur.

  ve kumar isleridir ve kadin pazarlamak ve siyaset yapmak yollaridir ve halkini böyle islerle uyutup onlari dogru yoldan saptirip kurani anlamaya ve onu anlatmaya hiç çalismazlar ve halki hurafeye bu ofyonlara davet ederler ilahiler ve siirler ve duygusal hikayelerle halki dinleri adina uyuta geldidleri için insanlik ve devletler dahi dinden korkar va kaçar olmuslardir meserla bir hadis alimine bir talebesi soru sorsa ona verecegi cevabi yoktur biz onu geçelim dersimize bakalim diyen o alimlere yüce Allah ne olurdu o alimlere dogruyu söyleselerdi diyor bir ayetinde.

  ve onun için din ve ticaret en güvensiz hale getirilmistir cennneti sakalda sarikta takkede cüppede asada türbanda çarsafta burkada saç kilinda ariyorlarda hakki ve adaleti hiç ortaya koymuyorlar onun için insanlik aleminin bu dincilerden onlarin sundugu bir tür din afyonlarindan ve onun tesirlerinden artik uyanmaya basladilar çünkü hocayida yetistiren diyanettir dogruyu söylemeyende gene diyanet olunca isimiz Allaha yani kiyamete kaliyor ve her isimiz çok zordur.

  halbuki Allah kuranda sorlastirmayin kolaylastirin diyorsada onu bu diyanete kim anlatacak eger onu anlatanlar olrsa onu isinden kovarlar oda Allahtan degil isini kaybetmekten korkunca gelde çik bu isin içinden demek lazim bu insanligada derim ve selamlar r.ç. not: konu çok genis ve derindironun için biraz uzun oldu ama elimden bukadar geldi kusura bakmayin derim.r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here