Ilk Görüste Ask!

0
172

Kadinlarla erkekleri ayiran birçok özellik, dogada üretilebilirse hormonsuz bulunan meyve veya sebzelerle, bir fabrikanin aksak olarak isleyen bandindaki parçalarla, çokça da kelimelerin anlamlarini yitirmis garip benzesmeleriyle anlatilir.

Bir kadinin, bir erkekten temel farki fiziksel görünüsü yani uzuvlaridir. Kadinin önündeki yillara karisik bakisi, erkeklere yükledigi görev, kurumsal bir firmanin bes yillik stratejik kalkinma planina benzeyebilir bazen.

Uzun zamandir, “nerdeeeeeee o eski asklar”la baslayan benzer cümlelerin artisi, beraberinde kompakt iliskilerin dayanilmaz çekiciligini de getiriyor. Böylece, kimse birbirine bagli yasamak zorunda kalmadan, “özgürlük” adina yakisir bir tutum, en derin dehlizlerde sergileniyor. Hal böyleyken, en kisa iliskilerin uluslararasi maratonlari yapiliyor.

Bütün kadinlarin, gerçeklerle tanismadan önce akillarindan geçen daha dogrusu hayal balonlarini süsleyen en büyük bulusmadir ilk görüste ask! Havada uçusan anot ve katotlarin her çarpismasi, nabiz sayisini sayilamaz hale getirir. Gözler kenetlenir. Ter bezleri fazladan mesai yapar. Kirilmis saç uçlarindan, henüz pedikürü yapilmis tirnak uçlarina kadar, beden evrimsel degisime ugrar. Ideal olani budur çünkü, olmasi gereken!

Erkekler, duygularini, okul yillarinda aldiklari beden egitimi dersleri sayesinde sisirdikleri kas dokularinda saklamayi ögrenir. Yillar yili geçtikçe, biceps ve triceps’leri, omuzdan bele inen “kanat” bölgesiyle tamamlanir. Karsilarinda direnç gösterebilecek bir disi olmayacagi hayaliyle, “ilk görüste seks” kavramini benimserler.

Yann Samuell de böyle anlatmamis midir filminde! Cesaretin Var mi Aska filminin cesur asigi Julien, az önce biyoloji laboratuarinda sevistigi okul arkadasina, kapinin önünde “ilk görüste aska inanir misin?” diye sorar. Aslinda her kadinin ayni verecegi cevabi, bir anda kafasini alavere tulumbasi gibi sallayan kiz “evet” diyerek pasi erkege çevirdigini sanir. Iste, kadinlardan fazla olan kaslarinin bir kismini bu tür durumlarda kullanmak için yüz bölgesinde konuslandiran erkek, yari alayci, bezgin haliyle, her defasinda beklenmemis gibi yapilan o meshur yanitini verir: “Salak”.

Askta, kadinin fendi erkegi yener mi çok emin degilim. Eskisi kadar, çok fazla benibeserler arasinda duymadigim halde, pazarlama taktikleri için oldukça kullaniliyor bu kelime. Bazen en pahali hediyelerin yeni sahipleriyle bulusmalari için, bazen de geçici, degisken isteklerin yerine getirilmesi için…

Siz siz olun kadinlar, ideal olan yerine hercai hayal mahsullerini sulayin. Erkeklere pek bir lafim yok zaten en dogru yolu adalelerinin pusulasinda bulacaklardir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here