Inancin Zaferi-Türkiye Çek Cumhuriyeti Maçi

11
407

türkiye çek zaferiYorgunum… Çünkü bugün Türkiyenin en zorlu egitim okullarindan Egirdir Dagci Komando Egitim Okuluna asker gönderdim. Evet, bir ülke düsünün ki insanlar gençliklerinin baharinin on bes ayini hiç düsünmeden vatan ugruna feda etmek daha da önemlisi canlarini seve seve vermek için siraya geçen genç insanlar olsun. Iste bunun gibi daglarda aslan komandolarimiz, sahada futbolcularimiz var… Bir maçi iki sifirdan çevirip üç iki yenebiliyorsa bu bayraga ve ülkeye olan sevgi ve inancimizdandir… On dokuz sekiz hiç farketmez yeneriz. Çanakkalede ve Sakaryada oldugu gibi…

Türk milleti böyle vatanseverler oldukça ne ekonomik kriz dinler, ne de siyasi tartisma… Dünyanin en iyi kalecisi türkün önünde diz çöktü yahu kolay mi? Oyuncular ayaklarimizi öptü. Volkan’la da gurur duyuyoruz, yaptigi hareket maçin stresinden oldu. Ona her zaman güveniyoruz. Simdi tüm dünya biraz durup düsünsün; tabi ki öncelikle Hirvatlar… Bu “Türkler kimdir?” “Onlarla bas edebilir miyiz?” diye… Atilla, Fatih Sultan Mehmet, Atatürk… Bunlarin torunlarinin karsisina çikmak cesaret ister. Kurtulus savasindaki binlerce düsman askerinin bir avuç Türk’e karsi nasil bir hezimete ugradigini en imkansiz, en umutsuz günlerdeki karanliklardan dogan günesi tüm dünya gördü. Dün gece de ikinci kurtulus savasi gerçeklesti. Maglubuz derken Arda, umutluyuz derken Nihat, yenecegiz derken yine Nihat

türkiye çek zaferiAyaginiza saglik çocuklar! Bu mutsuz günlerde bizleri sokaklara döktünüz daha ne isteriz? Bütün kupalar size helal olsun. Bu arada Fatih hocayi da unutmamak lazim. Hocamizi kutlar, basarilarina basarilar katmasini dilerim. Milli duygularimizi kabartan bugün gözyaslari içinde bu gurur verici tabloyu izliyoruz. Takimdaki bütün fulbolcularda inanç üst düzeyde… Elenseniz de, eleseniz de sizlerleyiz.

Türkiye sizinle guru duyuyor!

11 YORUMLAR

 1. Gerek içerde gerekse disarida bize hep kendimizi küçük görmeyi telkin ettiler. Bizden adam olmazdi, medeniyetten uzaktik, hiç bir iste basarili olamazdik. Hatta Osmanli zamaninda Abdullah Cevdet gibi adamlarin  “Bu milleti adam etmek için Bati’dan damizlik erkek getirmek gerek” önerilerine bile maruz kalmistik. Biz barbardik, tarihin görüp görebilecegi en büyük barbarlarin gözünde! Oysa ki unutturmak için özenle çaba gösterilen tarihimize baktigimizda gerçegin hiç öyle olmadigini görüyorduk. Kürsad Ihtilalini biz gerçeklestirmistik. Istanbulun Fethi, Çanakkale Destani, Kurtulus Savasi bizim eserimizdi. "Bu memleketin topraklarinda kanlarini döken Ingiliz, Fransiz, Avusturalyali, Yeni Zelandali, Hintli kahramanlar! Burada dost bir vatanin topragindasiniz. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçikle yanyana koyun koyunasiniz. Uzak diyarlardan evlatlarini harbe gönderen analar! Gözyaslarinizi dindiriniz. Evlatlariniz bizim bagrimizdadir. Huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardir. Onlar bu toprakta canlarini verdikten sonra artik bizim evlatlarimiz olmuslardir" diyen büyük önder bu milletin bagrindan çikmisti ve bu milletin duygularini, insanligini dile getiriyordu.

  Maç 3-2 bittikten bunlar geldi aklima. Önce sevindim sonra utandim. Çünkü 2-0 dan sonra umudumu kaybetmistim. Oysa ki kaybetmemek gerekti umudu. Çanakkale de kaybetmemistik biz umudu, Kurtulus Savasinda da. Bir kez daha inandim umudun en son terk edilen sey olduguna hatta terkedilmemesi gerektigine. Ve bir kez daha gurur duydum, onca olumsuzluga, sikintiya ragmen Türk olduguma!

   

   

   • Askolsun, bu kadar sade ve yalin bir cümlenin içinden kendinize igne begeniyorsaniz, o sizin hüsn-ü kuruntunuz mirim.

    Bu sadece bir spor müsabakasi, yenmek de var yenilmek de… Diger tarafta bunu kalkip bir savas, bir fetihle bagdastirmis olmaniz ilgimi çekti ve dile getirdim o kadar. Savaslarda insanlar ölür, gerçi bizde de bebeler, çocuklar ölüyor degil mi insanlik disi yaratiklarin silahlarindan çikan kursunlarla?

     zavalli izelizel, maganda kursunundan önce

    • Sevgili BatoR, Mustafa Kemal ATATÜRK, "…Lakin milletin hayati tehlikeye maruz kalmiyorsa savas cinayettir…" der. Binyillar ötesinden bize seslenen Savas Sanati kitabinin da yazari olan Sun Tzu ise "Savasmadan kazanmak en iyisidir" der. Iste benim savasa bakisim budur.

     Bu güzel ülkenin insanlari kendilerini hakir görsünler, asagilasinlar isteniyor. Bu ezberi bozmak gerekiyor. Çünkü bu ülke, bu insanlar asagilanmayi ve hakir görülmeyi haketmiyor. Yorumda verdigim örnekler de bu tezi desteklemek için verilmistir. Yoksa elbetteki temelinde dostlugu, barisi, kardesligi esas alan bir spor karsilasmasinin savasla uzaktan yakindan alakasi yoktur.

     Sevgiler… 

 2. Futboldaki basarimiz hepimizi sevindirdi. Ancak bizde hala bir yanlis var bir basari ile olumsuz bütün herseyi unutabiliyoruz. Bizim ülkemizde çikmazlar var, ekonomide, sanayide basariya ihtiyacimiz var. Insanlarimiz aç, insanlarimiz issiz. Birçok seyi basardik ama hala tam bagimsiz bir ülke degiliz. Ekonomimiz baskalarina bagli oldugu sürece basarilarimiz hep yarim kalacaktir diye düsünüyorum. Maç heyecan vericiydi ama gerçekler baska….Sevgiler

 3. MERHABA ARKADASLAR tarih,20.06.2008 ve saat 21 .45 hirvatistan türkiye maçi basladi ve maç sonunda gelen galibiyetin ardindan her agizda cosku vardi artik türkiye insaninda milliyetçilik ruhu o kadar artti ki sokakta kösede bucakta arabalarin korna sesleri ve insanlarin yilmadan o mutesem coskulari baska hissiyat veriyordu artik bizlere gururlaniyorduk gururlanmasina ama tarih yazdik dedigimiz günde silah sesleri vardi gene malesef hatta önceki maçta yasanan cosku sonucu bir maganda kursunu ve halen hastanede olan o küçük yavrucak daha yarali durumdayken ayni silah seslerini duymak ne kadar aci geldi soruyorum burdan! sizce o kupayi kaldirsak mi tarih yazariz yoksa bir maganda kursunuyla bir can daha gitti diyemi tarih yazariz?Gölge düsürmek için yazmiyorum bunlari sadece fikir beyanim varsa kusurumuz affola…umarim daha çok mutluluklar yasariz milli takimimiz ile beraber…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here