Inandigimiz Yalanlar

0
124
Yalan oldugunu bilisin hatta eminsindir ama yakistiramazsin yalani sevdigin insana. her söyledigini tereddüt etmeden kabul edersin. 
 
Peki ya sonra ?
 
Artik tereddüt etmeden kabul ettigin o yalanlari içinde bir süpheyle dinlersin. O süpheye ragmen yine kabullenirsin yalanlari. O süphe seni her gün bir parça yok eder ama sen o süpheye ragmen inanmaya devam edersin. Bir kanit dersin, yalan oldugunu ögrenmem için bir kanit. O kaniti beklersin günler belki de gecelerce.
Sonra bir gece aniden o kaniti bulursun. Tam karsinda durur o kanit. Önce yavasça gözlerinden yaslar akar senin iznin olmadan. Sonra uzandigin yatak, durdugun oda dar gelir nefes alamazsin. Balkona çikarsin bir sigara yakarsin; gözlerinden akan yaslarla beraber dumani çekersin içine. Dumani her çekisinde düsünürsün neden yalan söyledi diye. Sonra yaktigin sigara biter bir tane daha yakarsin, bir tane daha ve ardi ardina yakmaya baslarsin sigarani. Biri bitmeden digerini yakarsin içtikçe acin artar içtikçe gözyaslarin akmaya devam eder. Disarida esen buz gibi rüzgar sana etki etmez. Çünkü içinde koca bir kor vardir. Yandikça yanar tükettikçe tüketir seni. Sigaran biter ama gözyaslarin dinmez. Bu defa akan gözyaslarinla bahaneler bulursun gördüklerine ama bahanelerinden tükenir. Sabah kadar balkonda oturursun günes doga ve günes dogarken düsündügün tek sey o olur. Onunla beraber sabaha kadar oturdugun günler gelir. Yatagina girersin basini yastiga koyarsin ama uykun gelmez dönüp durursun yatakta. Sonra kalkip disari çikarsin onu ararsin gördüklerini anlatirsin ve o yok öyle bir sey der sen yine ona inanirsin. Içinde sana yalan söylüyor diye haykiran sesi duymazsin duymak istemezsin. Kanitlara ragmen ona inanmaya devam edersin.
 
En kötüsü de ne biliyor musun? Içindeki ses hakli çikar o yalan söylüyordur…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here