Insanlar ve Din Inançlari Konusu

6
561
   Bilimin ençok üzerinde durmasi gereken konulardan biriside din iman konulari olmalidir ve bu islerde idroleji ve politika oyunlari da sökmemelidir din meseleside insanlik için çok önemli bir yeri oldugu için bilimcilerin bu konuya da  bilim ile mutlak ele almali ve halkini ve insanligi ona göre din hakkinda ilmi bilgiler ve dersler vermelidir ki halki din ile sömürmek aldatmak ve insanlari dinsiz ve cahil birakmakta söz konusu olmasin.derim.
 
 Çünkü bu din konusu bu insanligin beynine islenmistir mesela ticaret ile ugrasanlar ve tefecilik yapanlar bu yollardan zenginlesenler Allaha dönmeye hazirdirlar ama yeterki Allah onlarin elinden onlarin çikarlarini almasin ve bu yoluda onlara kapamasin ve saltanatina iktidarlarina hiç dokunmasin seklinde olursa bu zengin tabakalar o zaman Allahtan memnun kalirlar eger bunun aksi olursa o zaman her birisi ayri bir ebu cehillerden olurlar beni herkesle bir ve esit  yapan o dine lanet olsun derler onun için dünyada hep sinifli toplumlar yetistirilmistir ve yetistiriliyor onun için her dogan insani bunlari bana Allah verdi  Allah bana yürü ya  kulum dedi inanciyla yetisiyorlar ve bu zenginlesenler bu toplumun haklarini  böylede çalabiliyorlar.çünkü bu dünyada ki kurulu olan ve isletilen ticari sistem budur bunda hiç bir sekilde dünya servetlerini  paylasimcilik degil onlari bu usullerde çalmayi ve kapismayi ve zenginleserek yükselmeyi alta kalanin cani çiksini bu insanliga bunlari öneriyorlar derim
 
 VECD: hali tasavvufi alaninda olanlarin bir tür icadlaridir ki yani vecd bir bulus demek yani Allahla birlesme  anlami tasiyor yani buda bir tür icad oluyor seklidir.deniyor
 
mesela vecd ile Allah ile bulusmak ve vicdanini rahatlatmak sekli oluyormus ama insanlar bu dünyada tek basina degiller ki toplum olarak nasil vecde gelecegizde halkin sirtindan onlarin emeklerini hiç çalmadan kazanmaknasil oluyor ve paylasimci olan yeni bir dünya ticaret sistemini  bizler nasil bulupta onu kuracagiz onu nasil bilecegiz bunun vecdine nasil ulasacagiz iste bu vecde gelenler dünyada eger varsa. biz gesmisini zaten görmedik biz gelecegimize bakalim derim
 
Allaha bu islerin nasil olacaginida ondan bir ögrenipte onlari her insana bir güzel ögretseler ve bizlerede bunlar  bu konuda da bir öncülük yapsalar ticari isler kursalar onlarida bir görsek ve ögrensek onlarla birlikte bizlerde çalissak ve hep helalinden kazanmayida bir ögrensek elbetki bu insanlik alemi için ve her insan için bencede çokta iyi ve hayirli olur derim r.ç.

6 YORUMLAR

 1. :))) bir sebelek var Ömer çelakil mi ne adi:) Soy ismi zihniyetine uygun… Dini ele almis irdeliyor. Kuranda sifre ariyor filan falan.

  Rahmi Bey Amca, çok haklisin din insanlarin beynine isletilmistir… Peki neden?

  Ve yazinizda ne anlatmak istediniz bir türlü anlamadim. Konu ne?

  Dinsiz biri dine zarar vermez. Dine zarar veren aksine dindar kesimdir. Çünkü inanmis gibi görünürken aslinda inanmaz. Bunu yasayis seklinden anlamak da pek kolaydir. Hiç bireysele inmeden Ülke bazinda bakalim: % 99'u müslüman bir ülkede yasiyoruz lakin komsusu aç iken tok yatan müslüman olmuyor:)) ne paradoks ama:))))

 2. sayin delisey.

  ben sahsen arastirmayi seven biriyim ve her seyi irdelerim hele ki su din konusunu daha çok irdelerim bu din konusu çok karisik bir meseledir onuda ele almaya daha sonra biraz çalisirim

  bu kurani analiz ettigimiz zaman yüce Allah biz insanliga inançlarindan dolayi degil amellerinden dolayi yargilayacaktir oldugu anlasilir yani Allaha olan inanç seklimizle degil Allah için onun kanunlarindan neler anladik ve neleri nasil yaptik meselesi oldugu görülür yani yaptigimiz bütün islerden sorumluyuz.

  ve onlardan yargilanacagiz yani namazdan oruçtan haçtan abdesten degil insanliga olan hizmetlerimiz terazide tartilaçaktir yani takva denilen mesele budur kisaca Allah için ne yaptin meselesi önemlidir bunun hesabi vardir iste komsun açken tok uyamamak bunun içindedIr esas önemli olan o konsumuz neden aç kalmistir bunu anlayip o zorunlari ortadan kaldirmaktir yani bir tabak yemek ver isi bitir degildir.

  ve buda tek basimiza çözecegimiz bir is degildir bu isler toplumlari ve bütün insanligi içine alir ve hepimizide sorumlu tutar ve zuhruf 44. ayet bize bunu gösteriyor fakat birileri bu liberal sistem ile vede komünizm sistemler ile bu kaynasmayi ve bu insani olan çalismayi yikmis sen kil namazini ondan sorumlusun diye bunu bu insanliga dayatinca bu din sistemi böyle çökmüstür.

  iste bütün peygamberler öncelikle bu ekonemi düzeni yapmak için gelmissede bunlarin bir çogunu zaten zamanin zenginleri onlarak kuranda görüldügü sekilde din elden gidiyor diyerek o peygamberlerin bir çogunu o zamanlar öldürmüsler veya inkar edilmisler ve birileride kendileride birer karun olmayi marifet sanmislar onun için ölen eski cumhur baskanimiz turgut özal bile ben zengileri severim demisti iste yanlis tam buradan basliyor ve din sistemli bir sekilde tam buradan bozuluyor ve çökeltiliyor derim. selamlar r.ç.

 3. mesela geçmiste papalar halka cennet satip halkin topragini onlarin elinden öyle alirlardi

  vakiflar sistemide bunun biraz degisigidir karsiligi cennet için topragini vakiflara bagislarlar

  israil ogullarida dünya bizimdir çünkü biz Allahin seçkin kullariyiz ve sevgilileriyiz derler onlarda dünya topraklari öyle götürürler.

  zenginlelerde devlet topragini özellestirtip halkin mülküne öyle satin alirlar.

  iste bütün bunlar dincilik ve cincilik oyunlaridir din ile halki onlara ebedi kölelestirmektir yani sen duani yap topragini onlara birak oyunudur.bütün bunlar

  iste din böyle bozuluyor yani gerçek din ne anlatiyor bunlar neler yapiyorlar iste bunlari bilim daliyla ve ünüversite ile mutlak çözmeliyiz ve bu dincilerin bu din afyoncularin elinden mutlak kurtulmaliyiz derim. selamlar r.ç.

 4. din budur diye zenginlerin bu zenginligine sakin dokunmayin çünkü onlarda ebu cehil misali buna kesinlikle razi olamazlar onlara namaz kil oruçta tut deyiniz ama sakin onlara sana iki elinin kazandigindan baskasi haramdir demeyin yoksa yanarsiniz.

  su vecde gelenlerede hiç sormayin bu dünya bu kuranla nasil yönetilir demeyiniz onlara onlar kendilerini vecde geldik Allaha yakin olduk diye kendilerini hep aldatirlar

  vecd haliyle biz çile doldurduk diyenlere soralim madenki siz aAllaha çok yakinsiniz sorun bakalim bu gidislerimiz dogrumu diye bakalim o nediyecek bu gidislere demeyelimmi bizde onlara derim r. not: bunlarida anlatmak istemistim bu yazimda derim. r.ç.

 5. 1–sakalla ve türbanla çarsafla burkayla ugrasip onlara baglanmayalim onlarin içinde bogulmayalim yeni bilgiler insa edelim icadlar yapalim yeni projeler ve sosyal sistemler ve onlarin kanunlarini ve rejilerini üretelim
  iste gerçek camileri yapmak ve kullukta budur önce bunlari idrak edelim derim.

  2–islam dinide kisisel zenginliler kesinlikle yoktur ve her mahalleye bir milyonerede gerek yoktur zenginleri sevmekte yoktur zaten onlarin içinde yasatiliyoruz
  esas olan toplunca vede dünyaca olan milli ve insani olan gerçek ticari ortakliklar icad edip onlari kuralim ve mülküde emek haklarimizida orada esitce paylasimlar yapalim derim.

  3– onun için her kim ki sahsi zenginse onun malinda bütün insanligin haklari vardir ve o zenginlerde bunun vebali ve sorumlulugu altindadirlar iste yeni nesiller olarak bunlari bilelim ve ona göre yeni bir dünya sistemleri ve ortakliklarini bulup onlari kuralim eskileride artik tarihe gömelim ve yeninin içinde ebediyen ve insanca yasayalim derim r.ç.

 6. dln siyaset ticaret devlet insanlar bir bütündürler bunlar ayrisamazlar diyoruz

  söyleki buralarda da basitce anlatmaya çalistigim ve kisaca yazdiklarima eger bunlar bir deli saçmasidir denirse o zaman sizlerde bu insanlik alemi için ve onlarin güven içinde yasamalari için yapilacak isleri planlayan birileride gerekiyor onun için bu en iyi ve hayirli bir isleride yapacak insanlari tabii ki çok zor bulursunuz belkide hiç bulamazsiniz.derim.
  .
  o toplumlarda artik kendi dertlerine kendileri çarelerini arayip kendileri bulsunlar çünkü kendi düsen aglamaz demisler çünkü Allahi gene o Allaha sikayet edemeyiz ve ayni sekilde bir toplumuda gene ayni topluma sikayet edemeyiz çünkü onlarda kendi ellerinin ürettigini karsiligini böyle alirlar yani kendim ettim kendim buldum olur onun için Allahin bir adaletide bu dünyada budur kendi ektiklerimizi biçmektir ve yasana gelende zaten bunlardir derim.
  .
  söyleki seytani ve zararli olan mikroplarida yaratan Allahtir ve onlara sakin yaklasmayin diyende gene Allahtir ve o Allah kendi islerini gene kendisi kendi kanunlarina göre yapmistir ve bundan sonrasida biz insanliga ve onun kanunlarini anlayip onlara uymak kalmistir derim.

  söyleki kötü niyetli bir kisi hakli olan bir diger kisiye ona haksizlik yapmak için ona iftira atmaya da bas vururlar iste bu iftiracilar dünyanin en zalim ve kötü olan insanlari olurlar demektir. saygilar ve selamlar. r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here