Insanlara Ragmen Insanlar Için Basarmak…

7
394

Büyük bir hayata giden yol dümdüz, hatasiz, pismanliksiz degil, asimetrik, dalgali, karmasiktir. Büyük bir hayat çevredekilerin aynisini yaparak gidilen bir yer degildir. Çogu kez çevreye kafa tutarak, aklina koydugu için alay edilmeyi göze alarak, zekasini alisilmisin disinda çalistirarak ulasilan bir yerdir. Hiç hata yapmadigimizda degil yanlislarimiz dogrularimizi, götürdügünde kalan kadar basarili sayiliriz.

Ben bu hayatta çogu hatanin bosa gitmedigine inananlardanim. Insanlar dogrulari kadar bazen yanlislariyla da bir yerlere gelirler. Basarili olma süresince çok sayida insanla “ugrasmaniz” gerekecek. Caninizi sikan insanlara kizip, insanliga inancinizi yitirip, insanlar için iyi seyler yapma motivasyonunuzu sik sik yitirebilirsiniz. Böyle bunaldiginiz (zam)anlarda, dünyayi buldugunuzdan daha iyi birakmak bir yana, Shakspeare’in bir sonesinde yazdigi gibi “zirhiniz sirtinizda ölmeyi” bile isteyebilirsiniz:

“Ben günesi görmekten bezdim artik. Varsin dünya yok oluversin! Çalsin bela çanlari. Esin ölüm rüzgarlari. Zirhimiz sirtimizda ölürüz hiç olmazssa!”

7 YORUMLAR

  1. Aslinda zamandan baska bir sey degildir hayat… Zamani iyi kullanmak da degildir hayat.. Hayat, mümkünse korkmadan hata yapmak, yaptigin hatalarin sorumlulugunu tasimak, bu hatalara ragmen cesur kalmak ve sadece kendine hesap verebilmektir…

    "Insanlar dogrulari kadar bazen yanlislariyla da bir yerlere gelirler. " evet süperr…

    "hata yapmak ,hile yapmaktan daha onurludur"….

    kisa olmasina ragmen, içinde bir çok anlatimi barindiran bir yazi olmus. ayse bunu begendi:))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here