Intikam Pesinde(yim)

6
396
Tami tamina iki gün oldu.Saat on sularinda sevgili ablamin bana yasattiklari… O sahne gözümün önünden bir türlü gitmiyor. Ahh ablam ahh ne biçim bir insansin bana bunlari yasatiyorsun. Uykumun bölünmesinden nefret ettigimi bilmiyor musun? 
Ise gitmek için hazirlaniyor hanimefendi. Hazirlanirken de vir vir konusmayi ihmal etmiyor. Benim uyandigimi düsünüp konusuyor da konusuyor. Kiyafetini almak için dolabin kapagini açiyor, ne giysem diye düsünüyor, yatagini düzeltirken ses çikariyor. Bir de üstüne üstlük oda da parfüm sikiyor! Dayanamiyorum sus diye var gücümle bagiriyorum. Susmuyor… Yapacak bir sey yok, susturamiyorum. Biraz gücüm olsa kalkip saldiracagim ama uyku agir basiyor. Kalkayim diye ses çikartmaya devam ediyor. Beraber kahvalti yapalim kalk diyor. Sus, git, yok ol, git artik diye tekrar bagiriyorum. Kalkacaksin zaten diyor. Bir buçuk saat sonra kalkacagim simdi degil diyorum. Ne fark eder diye uzatiyor. Uykum açilmaya basladi ama inat degil mi kalkmayacagim, uyuyacagim! 
Odadan kisa bir süreligine çikiyor. Tam zamani diyerek yatagimdan kalktigim gibi kapiyi kapatiyorum, kilitliyorum. Artik içim rahat uyumasam bile sinir olmuyorum çünkü uykumun içine eden ablacigim, sevdalisi oldugu isine geç kalacak. Mutluyum. Intikam almak güzel sey. Aradan yarim saat geçiyor. Parlagimsi çantasini ve bir o kadar parlak ceketini almaya odaya geliyor. Kapinin kolunu zorluyor ve anliyor ki kapi duvar. Iste yaptigi ilk sey anneme sikayet etmek oluyor.Cirtlak sesiyle bagiriyor.

“Anne yaa bu kizin kapiyi kilitlemis geç kaliyorum!” 

Bu ispiyonlama seansindan sonra annem beni ikaz ediyor, dinlemiyorum uyuyor numarasi yapmaya devam ediyorum. Babam olanlari duyuyor bu sefer, uykusundan uyandirildigi için babamda benim kadar sinirli çünkü uyku saati ve uyku insanin en güzel vaktini degerlendirdigi sey bence. Su seylerden de bir kurtulamadim. Babamin uyanmasiyla tirsiyorum, kapiyi açiyorum. Esyalarini alip çikiyor hanimefendi.
Aksam oluyor. Babamin yanina gidiyorum, öyle bazen bir seyler dinlerken falan yanina gider bes dakika kendimi sevdirdikten sonra odama tekrar geçerim. Bu sefer böyle bir sey olmuyor. Beni severken azarliyor. “Sabah yaptigin çok ayipti kizim. Hakliyken haksiz oldun. Senin bu yaptigin terör. Teröristlik kizim! Nasil böyle bir sey yaparsin. Ablan orada hazirlaniyor, sen onun sorumluluklarini yerine getirmesini engelliyorsun, çok ayip! Cik cik cik…”
Bu azarlamalara cevap vermek istiyorum ama olmuyor, gülmemek için kendimi tutabilsem ona sükredecegim. Zorluklarla agzimdan çikan “tamam” onayindan sonra yavastan yavastan diger odaya gidiyorum. Gideyim ki rahat rahat kahkaha atabileyim. Bu sefer annem varmis odada, ayni seyleri anacigimla yasiyorum. Ona da tamam diyorum diger odaya gidiyorum orada da ablam varmis. Yine yapamiyorum.Sabah oluyor bu sabah ses çikarmiyor. Aferin diyorum içimden, ise yaramis yaptiklarim diyorum.Intikam güzel sey diye düsünüyorum. Lakin bazen beklemedigimiz anlarda beklemedigimiz insanlardan beklemedigimiz davranislar çikabiliyor karsimiza. Öyle bir an oluyor iste. Gece odama gittigimde bir de bakiyorum ki kapi duvar…
Buradan almamiz gereken dersi de söyleyeyim. Sinirlendirdiginiz insanlara karsi temkinli olmalisiniz yoksa vakit ne zaman olursa olsun basiniza abuk subuk seyler gelebilir. 
Her neyse intikamim aci olacak! Geri gelecemmm!

6 YORUMLAR

  1. daha önce bi yazina da yapmistim ayni yorumu:yasadiklarini anlatmakta harikasin dostum:diçinden söyleyip de kagida dökememek insani çildirtiyor.bunu hiç yasadin mi merak ediyorum.bir de sey…günlük tutuyor musun?

  2. Günlük tutmuyorum ama her zaman bir defterim var.O defter ben nereye gitsem oradadir.Önce deftere taslak olarak yaziyorum sonra bilgisayara aktariyorum.Nitekim teknolojiye güven olmaz 🙂

  3. Yasamadim aslinda içimde ne varsa direk yaziyorum, güzel olsun çirkin olsun farketmez.Hatta Virginia Woolf söyle diyor; sayfalar dolusu saçmalayin. aptal olun. duygusal olun. Shelley'i taklit edin. içinizden gelen her sese kulak verin. dilbilgisi kurallarini da, teknik ve biçimssel alanda bilinen tüm kurallarla beraber ihlal edin; dökün, devirin; kendi kesfiniz olan, olmayan, her türlü kelimeyi kullanin, siirsel bir biçimde, düzyazi bir metinde, ya da elinize geldigi gibi bir çirpida yazilan anlamsiz sözlerle öfkelenin. sevin, alay edin.

    ta ki yazmayi ögrenene kadar!

    Yani bu inançla yola çikarak içimde ne varsa utanmadan yaziyorum, tavsiye ederim 😀

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here