Is Bulma Ve Kariyer Sitelerinin Ortak Veritabani Olmali

2
209
Bu ülkenin en büyük sorunu ne? Issizlik… Issizlerin bizi en çok rahatsiz eden kismini hangi kitle olusturuyor? Yüksek ögrenim seviyesine ulasmis, istihdam edilemeyenler. Bu kitle en çok nerede is ariyor? Internetteki belli basli kariyer sitelerinde.
Bu sitelerde yasanilan en büyük sikinti ne? Onlarca iç sikici soruya cevap vererek, dakikalarca ugrasarak CV olusturmak. Ve isin kötüsü bunu her kariyer sitesinde tek tek yapmak zorunda olmak. Bunlari güncelleme derdi de isin cabasi. Bilisim dünyasinin söz sahipleri su olaya el atsa da ortak veritabani sistemlerine artik geçilse sizce de fena olmaz mi?
Hani Facebook, Twitter Friendfeed baglantilarini yaptigimizda birine gönderdigimiz ileti digerlerinde de görüntülenebiliyor ya benzer bir sekilde bir yerden yönetsek CVlerimizi hos olmaz miydi?

2 YORUMLAR

  1. Dediginiz gibi olamaz çünkü o siteler rakip ve en önemli kozlarin ellerindeki CV sayisi, bunu hiçbiri paylasmayacaktir.

    Yalniz bu sitelerinde disinda araci bir site yapilip ve siz o siteye diger sitelerdeki üyelik bilgilerinizi girerseniz; o zaman araci site sizin yerinize diger sitelerdeki bilgilerinizi organize edip hatta o sitelere gelen is ilanlarinizi sizin için takip edebilir.

    Tabiki bu teori suan o sitelerin sözlesmeleri nasil bilemiyorum üyeliginizi o site hariç baska bir yerde kullanmaniz yasaklanmista olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here