Iste Bir Gün Daha…

4
230

Günes yavas yavas görünüyor. Harika bi görüntü var. Gökyüzü su anda kizil, yavas yavas sarilasiyor. Iste simdi mavi oldu. Yeni bir gün daha doguyor. Ömrümden bir gün daha gidecek ve bir gün daha yaslanacagim. Yeni hüzünler ve mutluluklar geliyor. Günes dogdukça biraz daha yaklasiyorum bu güne. Yeni hüzünlere ve mutluluklara hazirim artik.
Bugün, iste geliyorum sana…
Hayatimiz hep ayni, artik bunu degistirmeliyiz. Hayatimiz biraz renk katmaliyiz. Iste simdi renk katma vakti. Ise simdi biraz resim yapmakla baslayacagim. Bunun için önce bir konu bulmaliyim. Buldum! Konum hayat olacak. Kagidi aldim ve karalamaya basladim. Sonra da çesitli boyalarla renklendirdim. Karisik karisik çizgiler vardi. Hayat da böyle degilmi zaten?
Üç boyutlu resimlere bakinca önce hiç bir sey göremeyiz. Bakislarimizi resme odakladigimizda inanilmaz görüntülere rastalariz. Az evvelki karmasikliktan eser yoktur. Hayat da iste böyledir. Karmasanin, kosusturmanin ortasinda bazen ummadigimiz kisilerle  karsilasiriz; yüzümüzde hos bsr tebessüm olusur kimi olaylarla. Yasadaigimiz dünya bambaska bir anlam kazanir. Zamani durdurmak isteriz. Iste “Dur geçme, ne kadar güzelsin” diyecegimiz bir andir o.
Uzun bir zaman gibi görünse de hayat, aslinda kirpik degimi kadar kisadir. Nasilda bir nehir gibi akip geçer hayatim . En iyisi mi yasadigimiz ani doyasiya yasamak ve anin kiymetini bilmek. Tipki Rasihin bir gazelinde dile getirdigi gibi acininda mutlulugunda hakkini vermeliyiz. 
“Dilde gam var simdilik gelme ey sürûr
Olamaz bir hanede mihmân mihman üstüne “
Iste resmim tamam oldu bile. Hayatin hem aci, hem tatli yanlari yer aldi kagidimda. Simdi cama bakan yatagimdayim. En sevdigim ortamdir bu .ben ve yildizlar basbasayiz. Onlari istedgim kadar izleyebilirim simdi ve öylede yapiyorum. Bir günüm daha geçti. Simdi yapacagim tek sey yildizlari izlemektir.
“Merhaba yildizlar, artik konusabiliriz.” 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here