Iste Size Zengilere Vergi Kiyaklarindan Bir Örnek

1
284
– Adam borsadan milyonlar kazaniyor. 2012 de en çok kazanç borsadan saglanmis.
Peki… Asgari ücretten vergi alinan bu ülkede, borsadan 10 milyon lira kazanandan 10 kurus bile vergi alinmadigini biliyor musunuz?
Haydi bakalim, borsada kazanç elde edenden vergi alinsinda görelim.
 
– Türkiyenin en zengin adami, servetinin yüzde 1i kadar dahi gelir vergisi ödemiyor!
 
Hadi bakalim alsinlarda görelim.
 
4 milyar dolar serveti olan servetin zekati kadar vergi ödese 100 milyon dolar öder.
Türkiye vergi rekortmeni” olur.
 
-Türkiyenin en zengin 100 kisisinden hiç biri, servetinin zekati kadar  vergi ödemiyor!..
– Adam  banka hissesi aliyor. Birkaç yil sonra satiyor, 2 milyar dolar kazaniyor. 2 dolar bile vergi ödemiyor. Çünkü “ödemeyecegine dair” yasa maddesi var!… not:  bu bir alintidir onu sizlerle  paylastim r.ç.

1 YORUM

  1. bir insan olarak bizler bir devlete baglanmissak ve onunda bir ferdi olarak halki olarak vatandasi olarak milleti olarak veya tebasi olarak bunun adina ne dersek diyelim bizler bir devletin bayragi altina girmissek o devletin korumasi altina girince o devlet bizim insanlik haklarimizi hukukumuzu korumaya mükellef olur ki onuda bir çok sartlara baglamislardir o devlet için o insanlar malini ve canini gerektiginde kurban edecekler sartlari vardir bunun ilk ölçüsüde o devletin için vergini vereceksin ve çalisacaksin ve askerlik yapacaksin ve devletine karsi daima itaatkar olacaksin seklide zorunlu ve mecburi olmustur.

    fakat halk olarak veya millet olarak o devletini yönetenlere bu fedailiklerinin hesabini onlardan hiç sormayacaksin ve onlar bu paralarimizi diledikleri gibi onlari harcasinlar ve o devletin milli topraklarinida özellestirip onlarida birilerine satsinlar ve askerlerimizide diledigi gibi her tarafa kurbanlik koyunlar misali bir yerlere gönderip onlari oralarda öldürsünlar ve onlari ya kahraman yada sehit ilan etsinler mesela yemene misira iraka koreye daha nice yerlere vatan millet ve din askina diyerek onlarida oralara ölmeye yollasinlar.

    ama o devlet adamlari olanlar da burada görüldügü misalinde istediginden vergilerini alsinlar istediklerine özel kanunlar çikararak onlardanda vergi paylarini hiç almasinlar sekliyle o devleti birilerine böylede soydursunlar yada soysunlar onlara bir hesap soramayan bir millete ve sormayan bir halkinada bunlar için bir ilmi çareler üretmeyen o insanlara bence onlara sagmal inekler ve köleler demek çok yerinde olur dersem bunada hiç kimse alinmasin derim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here