Izmir Fotograf Kulübü Sanatçilari Ilk Sergisini Açiyor

0
221

2009  yili  subat ayinda kurulan ve Izmirli fotograf severlerin ortak noktasi olmayi hedefleyen Izmir Fotograf Kulübü’nün sanatçilari ilk sergisini 22 Haziran 2009 tarihinde Özdilek Alisveris Merkezi’nde açacak.

Fotograflarini daha çok kitleye ulastirabilmek, daha degisik yüzler,  anlayislar ve fikirlerle karsilasmak amaciyla www.izmirfotoclub.com sitesini hazirlayan sanatçilar, Izmir’in ruhunu ve dokusunu içinde hisseden tüm fotograf sanatçilarini ayni platformda bir araya getiriyor.

Otuz sanatçinin yaklasik yetmis fotografinin yer alacagi serginin konusu “Izmirizm Akimi” olarak belirlendi.

Izmir’e biraz yakindan bakmak, sokaklarindaki siiri, martilarinin güzelligini, vapurlarin heyecanini, Saat Kulesi’nin dogrulugunu, Kemeralti’nin canliligini, günbatimlarinin muhtesem renklerini, Izmir insaninin sicakliginin izini tasiyan fotograflari tüm Izmirlilerle bulusturacak olan sergi, 28 Haziran 2009 tarihine kadar açik kalacak.

Ilk serginin heyecanini yasayan Izmir Fotograf Kulübü Kurucusu Serkan Sönmez “Içinde yasamaya alisik oldugumuz için çogu zaman farkina varamadigimiz büyülü güzellikler tasiyan bu harika sehri anlatan fotograflarimizi sergi ile sunmak istedik. Izmir’i farkli açilarla görmek isteyen tüm Izmirlileri sergimize bekliyoruz.” dedi.

Izmir Fotograf  Kulübü sanatçilari serbest konulu çalismalardan olusacak ikinci sergisini de Özdilek’te 29 Haziran – 05 Temmuz 2009 tarihleri arasinda açacak.

TARIH:  22 HAZIRAN 2009 PAZARTESI (Sergi Açilisi)
SAAT: 19:00
YER: ÖZDILEK ALISVERIS MERKEZI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here