Kabullenmek..

0
110

Kabullenerek baslayacaksin ise.. diye baslamisti sözlerine yasadiklarimi bilmeyen ama yillarinda eskitemedigi insan. Teselli cümlesi degildi bu, aksine yarinlarini kurtarabilmen için söylenen bir dost sicakliginda uzanan bir eldi.

 çok agladim, çok içtim, çok küfrettim, çok aradim sesini duymak için, aylarim gitti, uykusuz gecelerimi saymiyorum bile heleki lanet ederek uyandigim sabahlari hiç söylemiyorum. Ama bir gün zamanini ve saatini hatirlamadigim bir gün dedim ki kendime kabullen artik, o artik yok, olmayacakta, sev yine sev ama kabullen gelmeyecegini dedim aynadaki yüze, ve kabullendim o gün basladim duran hayatima devam etmeye, yine içtim, küfrettim, uykusuz kaldim ama onu aramadim ve kendime yeni bir yol çizdim, o gittikten sonra çok denedim birileriyle olmayi, unutmayi olmadi. Ama o gün yaptim bunu, o gün hayatima girdi biri, onun gibi olamayacak biri. Tamam dedim, artik yol arkadasim bu benim. Ilk baslarda iyi gittim o yolda. Ama her virajda onunla karsilastim. Ama kabullenmistim bir kere artik olmayacagini. Bazen hizimi kestim, bazen daha da hizlandim, bazen savruldum ama o virajlarda durmadim. Yoluma devam ettim. Ne zaman geldigini hatirliyorum ama ne zaman gittigini inan bilmiyorum. Belkide gitmediginden hiç. Ama ben artik hayati kendime zehir etmiyorum. Aklima gelmedigi tek bir gün bile yok, ama onun bundan haberide yok. Belki tahmin ediyordur ama ben söylemiyorum ona. Hayat arkadsimdi o benim. Kardesim, sevgilim, karim, arkadasim, annem, babam her seyimdi. Benim artik hayat arkadasim yok. Yol arkadasim var. Bu yol ne zaman biter, ne zaman çikmaza girer bilmiyorum. Ama bu yolda oldugum sürece yol arkadasimlayim. Çok özlüyorum onu. Gülüsünü, gözlerini, ellerini, sesini.. Çok özlüyorum. Ama dedim ya kabullendim diye. Artik yoluma devam ediyorum.

Belki bir gün hiç ummadigim bir yerde hiç ummadigim bir anda karsima çikacak. Iste ozaman benim yolum tükenecek. Ve hayat baslayacak. Oyüzden sende kabullen, eger gelirse istedigin gibi gelirse sende uzatirsin ona elini. Ama zehir etme artik günlerini kendine ve kabullen biran önce…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here