Kalem Gerek Yalnizca

4
474

Bazen kalemi elinize alirsiniz fakat ne yazacaginizi bilmezsiniz. Tek bildiginiz yazmaniz gerektigidir. Yazmazsaniz çildiracaksiniz. Yazarin da dedigi gibi yazi bir cinnet haliydi. Yazdikça rahatlayacaksiniz. O cinnetin sonunda huzura bulacaksiniz. Belki birkaç damla gözyasi eslik edecek size kalemle birlikte, belki yalnizligin hinzir ugultusu. Belki ürkütücü bir sessizlik, belki kimseye anlatamadiginiz bir günahin agirligi… Üzerinize atilmis olan, birikmis birçok seyin yükünün giderek hafifledigini fark edip rahat bir nefes alacaksiniz. Tam anlamiyla nefes alacaksiniz uzun zaman sonra, içiniz ferahlayacak… Buram buram huzur kokacaksiniz, yalnizliktan nasibini fazlasiyla almis bir Mevlevi gibi… Askin manasina ermis, aski kalemle tatmis olmanin getirdigi huzur… Cinnet esiginde geçerek ulasilan aydinlik bahçe… Çiçek kokulari… Kus sesleri… Derinden gelen bir su sesi… Bunlarin birlesimi olan huzur… Heyhat bundan eksik kalanlara… Ne güzel bir lütup kalemin bahsedilmis olmasi biz acizlere…

                                                                                                         Aleyna

 

 (Kisa oldu ama bazen yürekten dökülen tek cümle bile yeterli olabiliyor.)

4 YORUMLAR

  1. "Belki birkaç damla gözyasi eslik edecek size kalemle birlikte, belki yalnizligin hinzir ugultusu. Belki ürkütücü bir sessizlik, belki kimseye anlatamadiginiz bir günahin agirligi…" gerçekten muhtesem.. kalemine saglik.

  2. Aslinda çogu zaman duygularin gölgesinde büyüyenler, kelimelerdir… Ve duygular ne kadar kuvvetliyse, kelimeler de o denli acizdir. Tesekkürler soru isareti… (:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here