Karisik

6
129

Kendimden uzak anlamsizliklarin içinden çikmaya çalisiyordum… Yüzüm her zamankinden daha yorgundu ellerimde mecali tükenmis bir halsizlikle mesguldü… Zordu yeniden ayaga kalkmak… Ayaga kaldirmak zordu kendimi… Simdi fazla önemsemiyorum saçlarimin kisa olmasini. Tirnaklarini yese de birileri eskisi kadar sinir bozucu gelmiyor. Her halükarda duruyordu parmaklarinin üzerinde… 
Kasvetli gri bulutlar bile sikmiyordu canimi. Mevsimlerin bir önemi yoktu. Bahar kalbim hizla çarpmayacakti ve o çarpinti güzde gözyasi olup akmayacakti gözümden.

 

Artik ismin dahi geçmeyecekti dost sohbetlerinde… Orada biri vardi çok uzaklarda. Her hangi biriydi artik… Her hangilesmisti artik.

                          **                             **                                   **

Masumdu bakislari… Tatli tatli siritir, her seyden sikâyetçi isyanlariyla paçamda dolanirdin. Hep daha zengin olmayi dilerdin. Sevdigin sanatçiyla kapi komsusu olma fikri pekte uzak bir hayal gibi gelmezdi sana. Utandiginda yüzünden eksilmeyen kizariklik ve burnunun üzerindeki çillerin kardes olmamiza kanit degildi ama olsun elbette vardi ortak noktalarimiz. Sen aglayinca yüregimin kan dökmesi. Ben aglayinca kollarini bana sarisin bu belli ediyordu kardes olmamiza.

                        **                               **                                   **

Yürüdükçe bitmeyen yollarda ilerlerken ‘hadi canim’ dediklerin gelip buluyordu seni… Kaçmaya gerek yoktu zaten, kaçman hiç bir seyi degistirmeyecekti. Kaçip durdugun o aci gün gelip seni bulacakti… Ayagini sektirecekti gözlerini dolduracakti kalbini agritacakti… En aydinlik gün kararacakti. Neyin anlamli olduguna bir türlü anlam veremeyecekti… Anlamlara erismek o kadar da kolay olmayacakti. Dilin kalem kalbin kâgit olacakti ve yazacaktin. Aklindakiler eslik edecekti kâgitlari doldurmaya.

Gözyaslarin yagdiracakti. Islanacaktin. Arinmaya çalistikça daha da batacaktin. Temizlenemeyecektin ama daha da beter kirlenecektin… Yikilmayacaktin ama zafer de kazanmis olmayacaktin… Dogru yola gitmeye çalistikça hep yanlis yola sapacaktin komik degildi ama sen hep bu hata denen saçmaliklara gülecektin…

Ve ben hep daha güzelini yazmaya çalistikça daha da beterini yazacaktim 🙂

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here