Karmakarisik Olmanin Tam Karsiligi Benim…

5
312

Karmasik olmanin tam karsiligi bu günlerde içinde bulundugum ruh hali sanirim. Bitmek bilmez gel – git ler canima okuyor. Aslinda kendi halime birakildigimda pek problem yok. Kendime ait problemlerle basa çikmayi ögrendim. Lakin beni alip geriye götüren ve o geçmisteki  zamana mih gibi çakan distan gelen etkilere dur diyemiyorum.

Bir dakika bosluk bulmaya görsün aklim, gereksiz gibi görünen bir o kadar da hayatin keyiflerini içeren düsünceleri konuk ediveriyor kendine. Ne kadar gereksiz ayrinti varsa beynime doldurup, sonrada olayi bütün olarak düsünmeye çalismak ne garip bir çeliski!

Beni bu çeliskilere iten sebep ise önyargisiz ve güvenle baslayip, daha sonra güvensizlikle sonuçlanan iliskiler…

Basladigi zamanki kadar güzel ve keyifli yürümeyen iliskilerden kaygi duyuyorum. Insanlarin degiskenlik göstermesi onlara duydugum güveni asgariye indiriyor. Bir insan neden oldugundan farkli gösteriri ki kendini? Kendini koruyucu bir çerçeveye neden sokar ki? Neden agzinin söyledigini yüregi tasdik etmez?  Ya da yüreginden geçeni cesurca söyleyemez dili…

Korkuyorum!

Galiba sadece ben korkuyorum =)  maske takip hayata gülücükler atamamaktan korkuyorum. Yüzüme uygun degiskenlik maskesi bulamamaktan korkuyorum. Sifreleri çözüp çözüp tahminlerimin her dogru çikisinda biraz daha mutsuz ve tedirgin olmaktan korkuyorum…

Ee korkuyorum isteee…

Masum düsüncelerim tuzaga mi düsüyor?

Yikici bir enerjiden hoslanmak sanki intihar gibi… Buna ragmen edepsiz duygularin beni asla rahat birakmamasi da ayri bir konu. Kendi kendimle kavga edip duruyorum. Bazen içimde kaç kisi bana hükmediyor sayamiyorum. O her bir kisiye laf anlatip islah etmekle ne kadar zaman harciyorum biliyor musunuz? Geçen bir tanesi kafa tutup, “ne ugrasip  duruyorsun bizimle yahu, kendi halimize biraksana bizi” demez mi?

Bir an irkildim! Belki de dogrusu buydu. Ugrasmamak…

Ama ugrasmadigimda, duygularimin üzerine kapladigim koruma kabugumu kiracaklar… Duygularimi yok edecekler… Beni sevgisiz, tutkusuz, duyarsiz, güvensiz, bencil, anlamsiz bir hale sokacaklar… Hayir buna izin veremem… Ben, “sevgi” fiilinin içini dolduran birçok olgularla benim. Baska türlü ben olamam ki… Aci da çeksem, yalniz da kalsam degisemem ki… Içinde sevgi ve güven olmayan hiçbir seye bulasamam ki… Bunu yapamam…  

Her seyi unutmak mümkün olmali…

Iste böyle dostlarim, bu günlerde kendimi terbiye edilmek üzere sosa yatirilmis tavukgögsü gibi hissediyorum.

Keyifsizim, mutsuzum ve yalnizim…

Ayse ÖZEN

5 YORUMLAR

 1. Hiç edebi metinlere gerek yok, samimiyetinize güvenerek direkt kirk yillik arkadasimla konusur gibi bir yorum yapmak isterim. Eskileri ancak yenilerle unutabilirsiniz. Ilk karsiniza çikanlarda eskileri arayacaksiniz, hiç bir yere varamayacaksiniz, harcanan iliskiler olacak kabul ama bu isin dogasi bu. Oturup unutayim demekle olmuyor bu isler.

  "Sevgisiz, tutkusuz, duyarsiz, güvensiz, bencil, anlamsiz bir halde" yasamayi düsünmüyorsunuz degil mi? Buna yasamak denmiyor çünkü, haydi toparlanin biraz (:

 2. Günaydin, haddimi asarak,affiniza siginarak size kizma hakkimi kullaniyorum… Bu ruh halinin tek sebebi yüksek zeka ve empatik olmak… yani azinliktasiniz maalesef… simdi ben o tavukgögsünü sostan cikarip didik didik etmez miyim… Lütfen @delisey lütfen… Hayat irdelenmeye gelmiyor,inadina yokusa sürüyor insani.. hani vitesi bosa atmak derler..Bir süre öyle olun..Evet demek kolay gibi ama deneyin lütfen…Hadi gülümseyin ama cok içten…Lütfenn..Lütfennn….

 3. Puslu soguk hava

  Dökülen yapraklar

  En sevdigim mevsimdi

  Sari sonbahar

  Artik degil

  Kalbimde hüzün

  Aynada üzgün yüzüm

  Beni taniyanlar

  Buna birisi sebep diyor

  Susuyorum

  Yaptigim birçok seyin

  Hiçbir amaci yok

  Fotograflar çekmecede

  Anilarim direniyor

  Arkadaslar nefretle

  Buna o sebep diyor

  Bir ben gerçegi biliyorum ve

  Gizlice agliyorum

  Onlar yanlis biliyor

  Kimsenin suçu degil bu

  Onun suçu degil bu

  Kader oyunu degil bu

  Bu benim suçum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here