Karmasik – Iliskide Asamalar – Sen, Ben Degil; Biz…

0
109
 “Ask; yillar geçiyor ve ben aski unutuyorum artik… Ask deyip yalanci hoslanmalarin pesinden kosup kandirmaca içindeyim” diyordu Ekrem. Çevresinde o kadar çok kiz vardi ki Ekrem’in gezdigi, ayni yatagi paylastigi, birçok erkegin yasamak

istedigi bir hayatti onunki… Artik ayriliklar bile aci vermiyordu, siradan olmustu onun için “herkes Ekrem’in yerinde olmak isterdi ama o Ekrem olmak istemiyordu. Tek istegi her seyden çok sevebilecegi, delice asik olacagi bir kiz ve onla evlenip bir ömür geçirmekti. Olmuyordu her seyi deniyor ama yine olmuyordu… Aradan o kadar zaman geçmisti ki son askini hatirlamiyordu bile artik. Yasi otuz besti yolun yarisina gelmisti ama o hayattan çok sikiliyordu, diger yarisinin çabucak geçmesini istiyordu. Yorulmustu, hayat içinde hiçbir istek birakmamisti hayattan hiçbir zevk almiyordu… Hayatta hep aldigi kadar verebilmisti, mesela sevildigi kadar sevebilmisti, bazen kendini zorlamis “aldigimdan fazlasini verecegim” demisti ama hiç yapamamisti, hiç bir zaman aldigimdan fazlasini verememisti. 

Her kizda bir kusur buluyor yari yoldan dönüyordu, ta ki o güne kadar… Bir gün arkadasinin dogum günü partisinde çok güzel bir kizla tanisti. Ilk görüste askti onun ki… Kiz çekingen bir kiza benziyordu biraz sohbet etmislerdi Ekrem yaklasmaya çalismis kizsa uzak durmustu, dert etmedi Ekrem, “zamana birak” dedi. O günden sonra kizla disarida birkaç defa bulustular kiz her bulusmalarinda sadece arkadas olabileceklerini sevgili olamayacaklarini söylüyordu. Böylece günler geçti ve bir gün kiz Ekrem’in israrina dayanamayarak, pes etti “deneyelim” dedi. Çikmaya basladilar ilk günler çok güzeldi her sey. Ekrem’e her sey tozpembe gözüküyordu. Bir gün kizin bazi davranislari dikkatini çekmeye basladi Ekrem’in; kiz onun gibi bakmiyordu, ask yoktu sanki gözlerinde öpüsü bile degisikti zorla öpüyordu sanki… Beraber geziyorlar, beraber yemek yiyorlar beraber uyuyorlardi bu kadar yakin olup da, ayni zamanda aralarinda bir uçurum olmasi ne kadar garipti. Ekrem’in her geçen gün kafasindaki sorular çogaldi. Bir süre kizdan uzak durdu çesitli bahanelerle o gecelerde uyuyamadi düsündü en sonunda “karsiliksiz bir ask benimki ayrilmaliyim” dedi. Kiz ayrilmak istemedi ilk bastan ama Ekrem kararliydi, “aliskanlik seninki alisirsin” diyerek ayrildi sevdiginden. Ayrildiktan sonra Ekrem artik eski Ekrem degildi dogru dürüst ne yemek yiyor ne gülüyordu. Bu sefer her sey çok farkliydi öncekilere hiç benzemiyordu bu kizin verdigi ayrilik acisi…  Ikisi de gururluydu kimse kimseyi aramadi uzun süre, herkes kendi acisini çekiyordu. Bir gün Ekrem çok kötü oldu damarlarindan kan çekiliyordu sanki, nefes zor aliyor içi patlayacak gibi sikiliyordu telefonuna sarildi sevgilisini arayarak “çok kötüyüm” dedi. Kiz kosup geldi. Kizi görünce Ekrem’in hiçbir seyi kalmadi çok özlemisti sevdigini, doya doya sarildi. O gece kiz Ekrem’i yanagindan öptü, çok yapmacik geldi bu öpücük Ekrem’e. O da öptü sevdigini yanagindan öptükten sonra “beni öptügünde simdi benim öptügüm gibi “sap” sesi gelmeli, ben böyle öpülmeyi seviyorum” dedi. Kiz çok seviyordu aslinda Ekrem’i ama istekler söylenmeden bilinmez ki… Bu bir baslangiçti ve Ekrem istediklerini söylemeye basladi o günden sonra kiz da isteklerini söylüyordu artik konusamadiklari hiçbir konu kalmamisti, kabullenmislerdi birbirlerini her geçen gün birbirlerine olan saygilari artti… Ekrem en sonunda anladi kiz gerçekten onu seviyormus…O günden sonra çok mutlu bir hayat sürdüler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here