Karsimdaki Ben…

3
369

Kalabalik bir yerde yolunu  kaybetmis küçük bir çocuk gibi etrafimda olup bitenleri sessizce izliyorum. Durmadan cevap ariyor,yargiliyorum kendimi. Onca olup biteni bir seyirci gibi izlemisim meger onca zaman. Peki beni bu kadar benden uzaklastiran,durgunlastiran, sessizlestiren ne ya da neler? Beynimde onlarca soru ve aynadaki saskin ben, karsi karsiya gelmis  durmadan beynimde uçusan sorulara cevap ariyoruz. Karsimdaki ben merakla sorulara cevap vermem için direniyor,sorguluyor.. Oysa ne zor insanin kendi kendiyle bogusmasi. Aynadaki  ben hadi diyor seni yeni bir hayat,artik planla hareket edebilecegin bir gelecek seni bekliyor derken,durdugum yere öylece çivilenip kalmisim meger. Yeni kanatlanmis bir kus gibi özgürlüge uçmak varken,diger yanimin hala acabalara takilip kalmasi ne zor.                                                                                                                   Ve sordum karsimda merakla duran bana, neden diye?                                                       Gelecegim pesinden kosmayi, yapilan haksizliklar karsisinda kendimi savunmasiz birakmisim. Yapilan haksizliklara dur diyememisim. Bana yapilan her türlü haksizligi affedebiliyorken, kendimi bagislama cesareti göstermemisim meger simdiye kadar.                                                                                                                                                         Peki neden? Ben bu sorulara cevap veremedim, utanç duydum kendimden. Susup yapilan hatalari düzeltme yolunu denedim. Ve karsimdaki ben hiç kipirdamadan durusundan  hadi diyor diren sana yapilan haksizliga karsisinda çözüm bul diye cevap bekliyor benden. Bir kaç dakika öylece sessizlestik, bakistik ve anlastik. Bana yapilan haksizliklari affetmeye karar verdim. Yasananlarin bana bir ders oldugunu düsünerek yapilan haksizliklarin beni olgunlastirmasina izin vermem gerektigini düsündüm. Artik istegim gibi yoluma devam etmem gerektigini anladim. En önemlisi de kendime güvenmeli ve dürüst olmaliydim. Bundan sonra her ne olursa olsun elestirilere ve ön yargilara açik olmaliyim.

3 YORUMLAR

  1. bize yapilan haksizliklar karsisinda kendimizi savunmasiz birakiriz bazen,yapilan haksizliklar karsisinda herkesi affedebiliyorken kendimizi bagislama cesareti gösteremeyiz çok dogru bir bakis ellerinize saglik çok begendim

  2. biz insanlarin en büyük hatalarindan biri kendimizle yüzlesmekten kaçiniriz çünkü bize yapilan haksizliklar karsisinda güçsüzlügümüzü görünce zayif düsecegimizi düsünürüz ama öyle degildir katiliyorum size güzel yazi olmus:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here