Kendimce Sohbetler – Giris / Aglama Meydani

9
474
Gayet kisa ve öz olacak.
 
Bir sene içinde o kadar çok seyi kaybettim ki düsündükçe sasiyorum. Huzurum, mutlulugum, zevklerim… Elimdeyken nasil anlamamisim hiç birinin kiymetini. Bu kadar mi saf misim ben? Anlayamiyorum, nasil elimden kayip gitti bunca sey? Nasil göz göre göre gitmelerine izin verdim.
 
Aslinda vermedim. Hatta “Durun!” “Gitmeyin!” gibisinden çok laflar ettim ama ben gönderiyordum onlari, nasil durdurabilirim ki. Sey gibi bu: Yere biraktigin bir seyin yerçekimine yenik düsmesine isyan etmek gibi. Tek fark benimkiler düstü. Bense fena tökezledim.
 
Düsenlere noldu? Bilmem. Eksikliklerini hissediyorum her gün. Parlayan günesin, esen rüzgarin, sogugun, sicagin, yanimdan geçen kedinin, az ilerden gelen kisik sesli müzigin ve de en çok denizin o az dalgali, bazen de durgun halinin verdigi zevki öyle özlüyorum ki… Sayelerinde küçük seylerle mutlu olurdum ancak simdi yoklar ve ben de o yetenegimi kaybettim. Umudum yok degil; belki bir gün fotografta veya müzikte bulurum ayni zevki. Belki gün olur söyle etrafa bakar da yalnizligima üzülürken sadece aglamak yerine “Bu muhtesem zevkleri niye kimseyle paylasamiyorum?” der ve aglarim.
 
Umarim, o düsürdüklerimi bulmustur birileri. Umarim, benim kaybettiklerimi hala yasayabilen biriyle günün biriyle karsilasirim da kaybettiklerimi bana geri verir. Umarim, günün  birinde yüzümde simdiki gibi içten bir gülümseme belirdiginde dudagimin bir yani bükük kalmaz. Belli mi olur, o gün “Belki yarin, belki yarindan da yakin”dir.
Belli mi olur…

9 YORUMLAR

 1. Simdilik degil. Hala buruk bir gülümsemeden fazlasi sahip degilim ki en azindan yeni yila kadar pek de birsey degismiycekmis gibi. Ama tabi "Gün dogmadan neler dogar"

 2. MUTLULUK NEDIR?

  SEVGI MIDIR? HÜZÜN MÜDÜR?

  AGLAMAK MIDIR?GÜLMEK MIDIR?

  MUTLULUK NEDIR?

  HAYATA KÜSMEK MIDIR?

  CIVIL CIVIL OLMAK MIDIR?

  HAYKIRIS MIDIR?

  MUTLULUK NEDIR?

  BIR ÇOCUGUN TEBESSÜMÜ MÜDÜR?

  YOKSA GÖZYASI MIDIR?

  MUTLULUK NEDIR?

  SEVMEK MIDIR?SEVILMEK MIDIR?

  YOKSA TANIMLAYAMADIGIM MUTLULUK,

  HERSEY MIDIR????

 3. DIYORLAR

  Ölürsem yaziktir sana kanmadan

  Kollarim boynunda halkalanmadan

  Bir günüm geçmiyor seni anmadan

  Derdine katlandim hiç usanmadan

  Diyorlar: "Kül olmaz ates yanmadan

  Denizler durulmaz dalgalanmadan!"

  Saadet benziyor bos bir seraba

  Düsüyor her seven gönül azaba

  Gelmiyor çekilen dertler hesaba

  Diyorum: "Sebep ne bu izdiraba?"

  Diyorlar: "Kül olmaz ates yanmadan

  Denizler durulmaz dalgalanmadan!"

  ORHAN SEYFI ORHON

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here